15 квітня 2020, 9:00

Особи, які є ветеранами війни, звільняються від сплати туристичного збору

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що підпунктом «г» п.п. 268.2.2 п. 268.2 ст. 268 Податкового кодексу України визначено, що платниками туристичного збору не можуть бути особи які є ветеранами війни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Хто отримає одноразову грошову допомогу у сумі 1000 гривень: роз'яснення".

Як зазначається, правовий статус ветеранів війни визначений Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" із змінами та доповненнями.

Так, відповідно до розділу ІІІ Закону № 3551 ветеранам війни надаються пільги зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до ПКУ.

Згідно з ст. 4 Закону № 3551 ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

Також, статтею 18 Закону № 3551 передбачено, що ветеранам війни вручаються посвідчення та нагрудні знаки. Порядок виготовлення та видачі посвідчень і знаків встановлюється Кабінетом Міністрів України та міжнародними договорами, в яких бере участь Україна.

Відповідно до ст. 18 Закону № 3551 постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни" із змінами та доповненнями затверджені:

  • Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни;
  • опис нагрудних знаків ветеранів війни (додаток № 1 до Постанови № 302);
  • зразки посвідчень та нагрудних знаків, що видаються ветеранам війни (додатки № 2 і 3 до Постанови № 302);
  • бланк-вкладка до посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II – III груп із числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше (додаток № 5 до Постанови № 302).

Звертається увага, що посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону № 3551, на основі котрого надаються відповідні пільги і компенсації (п. 2 Положення).

Нагадаємо, навчання на військовій кафедрі дає право на податкову знижку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати