22 вересня 2020, 14:56

Оптимістів поменшало: 60% CEO очікують на позитивний розвиток свого бізнесу в 2021 році

Європейська Бізнес Асоціація

Такими є результати опитування «Прогнози бізнесу на 2021 рік», яке Європейська Бізнес Асоціація щорічно проводить серед генеральних директорів своїх компаній. Варто зазначити, що у попередній хвилі опитування на 2020 рік на зростання свого бізнесу очікували 77% генеральних директорів. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ТОП-10 правил бізнес-етики, якими нехтують в Україні"

forecast ukr_page-0001

Тоді як 60% прогнозують зростання, 26% директорів розраховують втримати бізнес-показники на рівні 2020 року, а ще 14% констатують, що стан справ у їхнього бізнесу погіршиться. До того ж, тільки третина підприємців, а саме 31% планують впровадження масштабних інвестиційних проєктів наступного року.

Близько третини підприємців очікують на збільшення доходу від розвитку бізнесу до 10% – у гривні. Тоді як минулого року більшість (62%) прогнозували зростання на рівні 10-20%. При плануванні бюджетів на 2021 рік керівники компаній закладають вартість валюти в середньому на рівні 29 грн/$.

forecast ukr_page-0002

Водночас більше половини директорів, а саме 54% планують підвищення заробітної плати співробітникам у розмірі 5-10%. Ще 21% підвищать заробітну плату до 5%, а 9% - у розмірі 10-20%. Тільки 15% компаній не планують підвищення заробітної плати персоналу, проте до її скорочення не вдасться жодна компанія.

Водночас більшість компаній покладатимуться на стриману HR політику наступного року. Так, 60% планують зберегти персонал компанії без змін. Розширювати штат планують тільки 28% компаній (минулого року таких було 46%). До скорочення персоналу будуть вимушені вдатися 12% бізнесів.

«Цілком прогнозовано, що наслідки пандемії та пов’язаних з нею обмежувальних заходів негативно відобразились на планах та прогнозах бізнесу. Однак, навряд чи це єдина причина нарікань бізнесу. Ми бачимо, що цього року зросло невдоволення станом судової системи в Україні – керівники компаній навіть назвали це більшою проблемою, ніж корупція – вперше за багато років. Тому, окрім зовнішніх викликів, нам варто звернути не менш прискіпливу увагу до внутрішніх питань. Український бізнес та суспільство дуже чекають на чесні суди, зменшення корупції та політичну і економічну стабільність», – коментує Анна Дерев'янко, Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації.

Крім того, керівники компаній визначили ТОП-3 завдання від бізнесу до влади на наступний рік. Вже тривалий час вони залишаються незмінними, проте цього року на перше місце директори поставили необхідність проведення судової реформи та встановлення верховенства права, на другому місці – боротьба з корупцією, далі – забезпечення політичної стабільності та ефективного менеджменту в країні.

forecast ukr_page-0003

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати