Офіс Омбудсмана України повідомляє, що Міністерство освіти і науки скасувало обмеження на поновлення та переведення здобувачів освіти на денну і дуальну форми навчання, які були передбачені наказом МОН №910.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Верховний Суд: факт постійного догляду для відстрочки має підтверджуватися позасудово"
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що до нього неодноразово зверталися громадяни, які не могли реалізувати право на освіту через дію відповідного наказу.
За його словами, документ встановлював бар’єри для поновлення та переведення на денну чи дуальну форму навчання, які МОН пояснювало мобілізаційними процесами.
Лубінець наголосив, що ці обмеження застосовувалися також до невійськовозобов’язаних здобувачів освіти, зокрема жінок.
"Я системно реагував: надсилав до профільного міністерства пропозиції змін до наказу, вніс офіційне подання, зафіксував проблему у Щорічній доповіді за 2025 рік", – зазначив Омбудсман.
Він також повідомив, що суд визнав наказ №910 протиправним, після чого МОН його скасувало.
За словами Лубінця, у новому проєкті наказу вже врахували його пропозиції, щоб не допустити подібних порушень у майбутньому.
У разі порушення прав громадяни можуть звернутися до Офісу Омбудсмана України:
- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ;
- електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua;
- за телефонами: 1678, 044 299 74 08.



