01 квітня 2020, 17:45

Ольга Оніщук: Органи нотаріату продовжують працювати під час карантину

Прес-служба Мін'юсту

Органи нотаріату продовжують працювати у період карантину, хоча і з обмеженнями, встановленим для запобігання поширенню коронавірусу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мін'юст вніс зміни до графіка проведення перевірок приватних виконавців".

Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук повідомила, зазначає прес-служба Мін'юсту.

Так, з метою забезпечення функціонування органів нотаріату, але недопущення скупчення людей, було обмежено прийом громадян в усіх державних нотаріальних конторах країни та запроваджено чергування. Крім того, нотаріусам було наголошено на можливості вчинення саме невідкладних нотаріальних дій, з якими пов’язано пропуск передбачених законодавством строків та порушення прав громадян, за попереднім записом в телефонному режимі.

Як зазначається, вчинення нотаріальних дій відбувається з дотриманням рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України та здійсненням усіх можливих профілактичних заходів з боку органів нотаріату.

Ольга Оніщук підкреслила, що нотаріуси не є суб'єктами господарювання відповідно до Господарського кодексу України, а також не є учасником на ринку товарів, вони виконують виключно делеговані державою функції, керуючись Конституцією та Законом. Відтак постанова Кабінету Міністрів № 211 щодо заборони роботи до 24 квітни 2020 року суб’єктів господарювання не стосується діяльності нотаріусів.

«Зважаючи на це, просимо не перешкоджати діяльності органів нотаріату в такі складні для України часи для забезпечення повноцінного функціонування роботи держави та дотримання основоположних потреб та інтересів громадян», - додала Ольга Оніщук.

Нагадаємо, Уряд створив спеціальну комісію для належного виконання рішень ЄСПЛ

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати