16 вересня 2020, 19:02

Олексій Маловацький: Потрібно створити умови для довіри до судової влади

Прес-служба ВРП

Обговорюючи питання довіри до судів, потрібно оперувати цифрами і фактами. На цьому наголосив заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький під час онлайн-дискусії «А судді де? Кадровий дефіцит в період реформ», організованої Асоціацією адвокатів України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ розглянув справу щодо конституційності окремих положень закону про державну службу".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Він зазначив, що відсоток порушень, допущених суддями під час розгляду справ, мізерний.

За словами Олексія, у 2019 році до судів першої та апеляційної інстанцій надійшло 3,9 млн справ. Розглянуто 3,8 млн справ. До ВРП надійшло близько шести тисяч скарг на суддів.

"Порівняйте – майже чотири мільйони справ і шість тисяч скарг стосовно необ’єктивності, упередженості суддів, неправильного вирішення спору. Із цих шести тисяч скарг близько 80% були неналежно оформлені, подані з порушенням встановленого порядку, що слугувало підставою для повернення їх скаржнику. З решти скарг, що надійшли у 2019 році та за якими ми розпочали провадження, підстави для притягнення до дисциплінарної відповідальності були у 60 випадках. 60 рішень ВРП про притягнення судді до відповідальності – це лише один відсоток від загального числа скарг на суддів. Тому заяви про недовіру до судової влади нічим не обґрунтовані". – завив очільник ВРП.

Заступник Голови ВРП зазначив, що на рівень довіри до судової влади впливають заяви політиків про недоброчесність суддів. На його думку, необхідно чітко визначити у законодавстві поняття доброчесності.

Нагадаємо, КСУ визнав неконституційними окремі положення закону про НАБУ 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати