22 лютого 2022, 13:55

Огляд правових позицій ВС щодо застосування положень Кодексу України з процедур банкрутства

Пресслужба Верховного Суду

Верховний Суд опублікував огляд правових позицій ВС щодо застосування положень Кодексу України з процедур банкрутства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Визначення розміру шкоди впливає на правильність кваліфікації дій осіб, які умисно знищили чуже майно – ВС"

Матеріал напрацьовано управлінням забезпечення роботи судової палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі ВС.

Огляд містить правові висновки Верховного Суду, які сприятимуть забезпеченню сталості та єдності судової практики у справах щодо застосування положень КУзПБ і дадуть змогу зрозуміти основні підходи до вирішення проблемних питань, що виникають стосовно:

  • застосування положень статей 5, 7 КУзПБ;
  • відкриття провадження у справі про банкрутство (статті 38, 39 КУзПБ); забезпечення вимог кредиторів (ст. 40 КУзПБ); визнання недійсними правочинів боржника;
  • порядку розгляду грошових вимог кредиторів до боржника; застосування позовної давності до грошових вимог кредиторів; відчуження окремих категорій майна боржника; порядку задоволення вимог забезпечених кредиторів (ст. 41 КУзПБ); розгляду грошових вимог контролюючого органу; переходу до наступної судової процедури; процесуальних питань;
  • порядку набуття статусу поточного кредитора; включення права суборенди до складу ліквідаційної маси; принципу безумовної повноти дій ліквідатора; затвердження звіту ліквідатора; суб’єктного складу спору про визнання недійсними результатів аукціону; правової природи грошових вимог, які виникли внаслідок визнання результатів аукціону недійсними; субсидіарної відповідальності за зобов’язаннями боржника;
  • окремих питань, які виникають під час відновлення платоспроможності фізичної особи, тощо.

Правові висновки стануть у пригоді суддям, адвокатам, юристам, науковцям, а також усім, хто здійснює професійну діяльність у сфері регулювання відносин неспроможності (банкрутства) і хоче бути в курсі актуальної судової практики.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати