06 серпня 2020, 18:45

Огляд актуальної судової практики ККС ВС за червень 2020 року

Прес-служба Верховного Суду

Верховний Суд опублікував огляд актуальної судової практики ККС ВС за червень 2020 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Особі не може ставитися службова недбалість, якщо підготовлені документи затверджували держоргани, - ККС ВС".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Зазначається, що огляд містить низку важливих правових позицій Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, висловлених під час розгляду кримінальних проваджень у червні 2020 року, зокрема щодо:

- можливості вирішення питань про розподіл процесуальних витрат в ухвалі про закриття кримінального провадження у зв’язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності;

- застосування ст. 71 КК України у випадку скасування судом апеляційної інстанції попереднього вироку в частині призначення покарання з підстав неправильного звільнення від відбування покарання або у зв’язку з необхідністю призначити більш суворе покарання;

- кваліфікації викрадення чужого майна з колодязя кабельної каналізації електрозв’язку (телекомунікаційного колодязя);

- звільнення неповнолітнього від покарання на підставі ст. 105 КК України без призначення йому конкретного покарання, передбаченого санкцією статті закону України про кримінальну відповідальність, за якою його було визнано винуватим.

Також предметом розгляду Касаційного кримінального суду були й інші питання застосування норм кримінального та кримінального процесуального права України, зокрема стосовно того, чи можлива спеціальна конфіскація автомобіля, який не використовувався як знаряддя вчинення злочину, передбаченого ст. 249 КК України; чи слід використовувати відсильну примітку ст. 3692 КК України до нечинного Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" під час встановлення ознак суб’єкта відповідного злочину; чи є істотним порушенням вимог КПК України роз’яснення особі права на суд присяжних лише на етапі підготовчого судового засідання; з якого моменту починається перебіг строку на апеляційне оскарження ухвали суду для особи, інтересів якої вона стосується, якщо це судове рішення постановлено без виклику цієї особи.

Нагадаємо, ВАКС виніс обвинувальний вирок у справі ексдиректора підприємства нафтогазового сектора.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати