24 вересня 2021, 9:16

Огляд актуальної судової практики КАС ВС за липень 2021 року

Пресслужба Верховного Суду

Верховний Суд опублікував огляд актуальної судової практики КАС ВС за липень 2021 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У яких випадках суд зможе проголошувати скорочене рішення: законопроєкт"

В огляді вміщено низку важливих правових позицій КАС ВС, сформульованих під час розгляду адміністративних справ.

У справах щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів наведено, зокрема, правові позиції, що стосуються:

можливості стягнення податку на доходи фізичної особи з прощеної банком суми основного боргу за фінансовим кредитом в іноземній валюті;

відповідальності, прав та обов’язків сторін щодо валютного контролю за операціями відповідно до зовнішньоекономічних договорів (контрактів), зобов’язання резидента в яких припинені шляхом заліку однорідних зустрічних вимог з участю кількох нерезидентів;

дати виникнення податкового зобов’язання з податку на додану вартість у разі внесення до статутного капіталу іншого товариства нерухомого майна.

У справах щодо захисту соціальних прав містяться висновки судової палати, зокрема, стосовно:

обов’язку органу місцевого самоврядування щодо утворення у складі виконавчого комітету служби у справах дітей;

вимог до повідомлення про проведення загальних зборів акціонерного товариства;

обов’язку проведення науково-громадської експертизи сформованих набору продуктів харчування, набору продовольчих продуктів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму.

У справах щодо виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян сформульовано, зокрема, висновки судової палати про:

місце виконання виконавчого документа;

зміст поняття «повторна заява» в розумінні Директиви Європейського парламенту та Ради ЄС «Про загальні процедури надання і позбавлення міжнародного захисту» № 2013/32/ЕU від 26 червня 2013 року та норм національного законодавства;

суб’єкти забезпечення пожежної безпеки підприємств, установ та організацій.

Предметом розгляду КАС ВС були також інші питання застосування законодавчих норм, зокрема й процесуального характеру, щодо підстав зупинення провадження у справі на підставі пункту 5 частини другої   статті 236 КАС України, порядку оскарження рішень, дій і бездіяльності суду, що ухвалені або вчинені після отримання позовної заяви та визначення складу суду для її розгляду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати