24 вересня 2020, 11:20

Обов’язкове подання попередньої декларації - наступний крок у реформуванні митних органів?

Прес-служба КМУ

Одним з кроків реформування митних органів є запровадження обов’язкового подання попередньої декларації про намір ввезення товарів, що унеможливлює «безконтрольне» остаточне митне оформлення товарів в пунктах пропуску.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кабмін затвердив порядок продажу дозволів на користування надрами"

Про це повідомляє прес-центр КМУ.

«Запровадження обов’язкового подання попередньої декларації дозволяє автоматизованій системі ризиків виявляти ризикові імпортні операції та не давати змоги митникам «за 1 хвилину» оформлювати остаточний імпорт ризикових товарів. Це черговий антикорупційний крок Мінфіну у боротьбі з контрабандою і тіньовими схемами на митниці», - зазначив Юрій Драганчук.

Попередня декларація може бути подана як за місяць до ввезення товарів на митну територію України, так й після їх ввезення в пункт пропуску. Вона не подається лише у випадку митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України громадянами, що підлягають державній реєстрації. При цьому, у разі якщо товари залишаються в межах одного пункту пропуску чи зони митного контролю морського (річкового) порту, аеропорту, забезпечення сплати митних платежів не надається, тобто фінансова гарантія митниці не потрібна.

За даними Держмитслужби, на сьогодні лише 6,6 % оформлень здійснюється в пунктах пропуску, інші вантажі слідують в середину країни для подальшого оформлення.

З моменту набуття чинності відповідного наказу Міністерства фінансів (08.09.2020) митними органами оформлено 51 176 попередніх митних декларацій, з них 35% оформлено в автоматичному режимі, без втручання митника. При цьому, кількість попередніх декларацій для транзиту в межах одного пункту пропуску за цей період склала 3437 шт, що відповідає статистиці оформлень в пунктах пропуску.

Нагадаємо, на кордоні України з'являться 4 міжрегіональні підрозділи Держпродспоживслужби.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати