28 січня 2021, 16:23

Обмеження працівників бюджетних установ у виборі банку: ОАСК ухвалив рішення

Прес-служба ОАСК

Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив – повністю задовольнити позов Сергія Власенка і визнати протиправним та нечинним один із пунктів постанови Уряду згідно з яким, зарплату виплачуватимуть через уповноважені банки без письмової згоди працівників на таку форму виплати зарплати.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Оскарження встановленої Урядом ціни на електроенергію: ОАСК призначив підготовче засідання".

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Зокрема, мова йде про підпункт 2 пункту 2 Змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України "Про деякі питання здійснення виплат працівникам бюджетних установ", датовані листопадом 2019 року.

Позовні вимоги було мотивовано тим, що оскаржуваними положеннями нормативно-правового акту унеможливлено отримання позивачем коштів готівкою, що, на його думку, суперечить вимогам статті 24 Закону України "Про оплату праці", згідно з якими за особистою письмовою згодою працівника, виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами. Водночас, підпунктом 2 пункту 2 Змін, що оскаржує позивач, з урядової постанови виключено слова "за їх письмовою згодою".

На думку суду, це суперечить вимогам Закону України "Про оплату праці", та не обумовлено вимогами інших Законів України, якими б надавалось право відповідачу змінювати форми виплат заробітної плати для працівників бюджетних установ.

Нагадаємо, ОАСК відкрив провадження у справі за позовом видавництва "Навчальна книга – "Богдан" до МОН.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати