Комісія з обрання керівника Національного антикорупційного бюро оголосила про прийом документів. Про основні вимоги, умови, обмеження та етапи конкурсу розповідає Transparency International Ukraine.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Верховна Рада продовжила воєнний стан та мобілізацію на 90 днів"
В організації також назвали головні ризики конкурсу: гіпотетичні затягування з боку комісії, відключення електроенергії та потенційно небезпечний “законопроєкт Клочка”.
Саме директор Нацбюро організовує та скеровує роботу детективів. Він несе відповідальність за роботу Бюро, зокрема стежить за законністю оперативно-розшукових заходів, досудового розслідування, а також додержанням прав і свобод осіб.
Тому для якісної роботи НАБУ потрібен незалежний та кваліфікований директор, який повністю відповідає вимогам законодавства. Інакше під загрозою буде ефективність усієї антикорупційної системи.
“Transparency International Ukraine очікує, що комісія в адекватні терміни знайде професійного, аполітичного та доброчесного лідера для НАБУ. Зі свого боку організація стежитиме за перебігом, щоб недоброчесні кандидати не потрапили на посаду, а сам конкурс відбувся без порушень. Адже сумнівні результати легко оскаржити, ми ж зацікавлені в обранні гідного керівника Нацбюро”, — зазначила Катерина Риженко, заступниця виконавчого директора з юридичних питань Transparency International Ukraine.
Більше про конкурс з обрання директора НАБУ читайте за посиланням.
Довідково
Transparency International Ukraine – акредитований представник глобального руху Transparency International, який з 2012 року допомагає Україні ставати сильнішою. Організація комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції в окремих сферах.
ТІ Ukraine допомогла створити та згодом передала державі системи Prozorro, Prozorro.Продажі, eHealth та Prozvit. Також команда впровадила Рейтинги прозорості та підзвітності міст, розбудувала спільноту DOZORRO для контролю за публічними закупівлями та співзаснувала коаліцію RISE UA, що захищає доброчесність і ефективність у відбудові.