27 травня 2015, 16:56

ОАСК отримав близько 250 позовів щодо люстрації

Юридична газета

Окружний адміністративний суд м. Києва з моменту набуття чинності Законом «Про очищення влади» отримав близько 250 позовів, пов’язаних із його застосуванням, проте здійснення правосуддя за ними призупинене до ухвалення рішення Конституційним Судом України щодо конституційності окремих положень закону.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це заявив голова ОАСК Павло Вовк під час зустрічі з представниками профільних ЗМІ, повідомляє кореспондент «Юридичної газети».

«Такі дії спрямовані на формування єдиної судової практики при розгляді адміністративних справ. Застосування судом Закону України «Про очищення влади» при розгляді адміністративних справ буде можливе лише після надання судом конституційної юрисдикції офіційного тлумачення його окремих положень, що, безумовно, у подальшому позитивно відобразиться на якості ухвалених судом рішень», - сказав П. Вовк.

Він також запевнив, що усі судді ОАСК написали заяви та надали необхідну інформацію для початку люстраційної перевірки. Станом на 18 травня 2015 року завершено перевірку 9 суддів, триває процес перевірки для решти 32 суддів.

Голова суду зазначив, що велику кількість справ, пов’язаних із Законом «Про очищення влади», доводиться розглядати під пильною увагою громадськості, те саме стосується справ щодо підвищення тарифів на газ та електроенергію, тарифів на проїзд у громадському транспорті, справ щодо бездіяльності МВС, а також справ, де оскаржуються дозволи на будівництво у паркових зонах та місцях відпочинку. Не меншої уваги голова ОАСК очікує й до розгляду позову до Кабінету Міністрів з вимогою перегляду прожиткового мінімуму.

«Дуже часто ажіотаж навколо справи створюється політиками, які виступають представниками сторін або просто відвідують засідання, покликавши з собою громадських активістів та десяток телекамер. Згідно зі ст.. 12 КАСУ, розгляд справ в адміністративних судах відбувається відкрито. Але головне, щоб представники сторін не перетворювали судове засідання у театральне видовище та не заважали судовому процесу», - зауважив П. Вовк.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати