06 липня 2015, 17:56

НШСУ розпочала розробку дистанційних курсів з практики ЄСПЛ

Прес-служба Національної школи суддів України

У Національній школі суддів 1-4 липня 2015 року відбулася перша зустріч робочої групи з розробки дистанційних навчальних курсів щодо застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини для суддів загальної та адміністративної спеціалізації, повідомляє прес-служба НШСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Захід організовано Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Національною школою суддів України, Верховним Судом України та Вищим адміністративним судом України в рамках реалізації проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”.

Всього в рамках реалізації цього проекту, який впроваджується за фінансової підтримки уряду Канади, заплановано до кінця 2017 року розробити 10 навчальних курсів для суддів, присвячених застосуванню Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики ЄСПЛ. Два з них – в рамках стандартизованої програми для суддів загальної та адміністративної юрисдикцій, призначених на посаду вперше (1-2 рік), уже розроблені та апробовуються в регіональних відділеннях НШСУ. Ще один курс, присвячений захисту права власності в світлі практики ЄСПЛ за статтею 1 Першого протоколу для Конвенції, для суддів цивільної, господарської та адміністративної спеціалізації, перебуває на стадії доопрацювання навчальних матеріалів. І ось зараз НШСУ розпочала розробку четвертого курсу – цього разу у дистанційному форматі.

Учасникам робочої групи було представлено презентацію з історії розвитку дистанційного навчання, основні тренди в сучасній он-лайн освіті та ключові складові дистанційних курсів.

Судді-розробники працювали у трьох малих групах, кожна з яких представила свою модель курсу (для цивільної, кримінальної та адміністративної спеціалізацій).

Так, група цивільної спеціалізації працювала у складі судді апеляційного суду Львівської області Левика Я. А., апеляційного суду Волинської області Овсієнка А. А., Личаківського районного суду м. Львова Стрепка Н. Л., Обухівського районного суду Київської області Тиханського О. Б., Перечинського районного суду Закарпатської області Чепурнова В. О. та старшого наукового співробітника відділу науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу НШСУ Здебського О. С. під керівництвом начальника відділу науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу НШСУ Т. І. Фулей.  

Група кримінальної спеціалізації була представлена суддею Верховного Суду України Ковтюк Є. І., суддями Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківською В.Л., Першотравневого районного суду м. Чернівці Федіною А. В., Шевченківсього районного суду м.Чернівці Чебан В. М., Городоцького районного суду Хмельницької області Шинкоренко С. В. Керівниками групи були експерти проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя” Назар Кульчицький та Ольга Григоровська.

Над розробкою курсу для адміністративної юрисдикції працювали судді-розробники з Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Уханенко С. А., Вінницького апеляційного адміністративного суду Сапальова Т. В., Тернопільського окружного адміністративного суду Жук А. В., Харківського окружного адміністративного суду Волкова Л. М., а також начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Вищого адміністративного суду України Пилипець С. В. та координатор групи Ігор Караман.

При визначенні формату, цілей та тривалості дистанційного курсу учасниками враховувалась спеціалізація цільової аудиторії, яка проходитиме навчання. Представлення результатів роботи в малих групах відбувається в пленарному режимі, що дає можливість побачити різні підходи до структурування матеріалу, обмінятися думками, запозичити найкращі ідеї. Оскільки розробниками курсу є чинні судді, тому велика увага приділяється практичній спрямованості, відповідності дистанційної освіти очікуванням майбутніх учасників. Відтак, при розробці курсу значна робота зосереджена на візуалізації матеріалу, інтерактивності, ефекту присутності, зручності його проходження майбутніми учасниками.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати