17 вересня 2021, 14:46

Нововведення у Держекоінспекції: як зміниться екологічний контроль

Урядовий портал

Під час засідання колегії Держекоінспекції в Офісі ДЕІ у Кривому Розі було ухвалено низку нововведень для посилення якості перевірок. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Держекоінспекції розповіли про екологічні проблеми України, які впливають на стан довкілля у Європі"

Про це повідомляє Урядовий портал.

Голова інспекції Андрій Мальований перелічив рішення, які були прийняті колегією ДЕІ:

  • Забезпечення контролю за заповненням актів перевірок. Інспектори мають вказувати якомога більше інформації про заходи контролю, щоб ефективно захищати інтереси ДЕІ у суді.
  • У разі відсутності у суб’єкта господарювання ліцензії або дозволу протягом трьох місяців забезпечити направлення позовної заяви до адміністративного суду щодо повного або часткового зупинення виробництва.
  • Продовження терміну припису для підприємства відтепер буде відбуватися тільки за погодженням Центрального апарату ДЕІ. Це дозволить забезпечити відповідальність підприємства у разі тривалого невиконання вимог інспекції.
  • Підготовка приписів здійснюватиметься лише за кількісними показниками, яких підприємство має досягти. Наприклад, знизити викиди забруднюючих речовин до чітко визначеної концентрації.

Окремо під час засідання колегії обговорили взаємодію ДЕІ з правоохоронцями.

«Це важлива складова екологічного контролю, адже розслідування злочинів проти довкілля сьогодні є одним з пріоритетів держави. Тож інспектори мають якнайшвидше передавати правоохоронцям матеріали перевірок, під час яких були виявлені ознаки кримінальних порушень», - додав Андрій Мальований.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати