31 серпня 2021, 18:23

Нові правила захисту прав працівників: що пропонує законопроєкт

На сайті Федерації професійних спілок України з'явився проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати». Зокрема, впроваджуються нові правила притягнення до кримінальної відповідальності керівника та ФОПа за безпідставну невиплату зарплати або її частини більш як за один місяць, виплата пені за невиплату зарплати, а також нові правила виплати відпускних та оплати праці за дні відрядження.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У разі затримки виплати зарплати на строк більше 15 календарних днів після закінчення місяця, за який здійснюється виплата, працювник має право типчасово припинити виконання роботи на весь період затримки, попередивши роботодавця чи уповноважений орган в письмовій формі не пізніше ніж за 2 дні. В цьому разі працівник має право не бути присутнім на своєму робочому місці. Можливість не відвідувати робоче місце не стосується працівників прокуратури, судів, ЗСУ, органів держвлади, безпеки та правопорядку.

Безпідставна невиплата зарплати більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, карається штрафом від 6800 грн до 13600 грн  за кожного працівника або виправними роботами на строк до 2-х років з позбавленням права обіймати певні посади строком до 3-х років. 

Якщо затримка сталася внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати зарплати, це каратиметься штрафом від 13600 грн до 20400 грн за кожного працівника, обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У разі прийняття документу відпускні слід буде виплачувати до початку відпустки, якщо інше не передбачено законодавством, трудовим або колективним договором.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати