22 листопада 2021, 10:58

Нові набори відкритих даних та перевірка РНОКПП у режимі реального часу: оновлено ЄДР

Пресслужба Міністерства юстиції

Відтепер реєстратори можуть перевіряти дані в Держреєстрі фізичних осіб у режимі реального часу. Це стало можливим після оновлення програмного забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), повідомляє пресслужба Мін'юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Ми запровадили інформаційну взаємодію з Державною податковою службою України для підтвердження відповідності даних щодо РНОКПП/паспортних даних та ПІБ в режимі реального часу на запит державного реєстратора до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (ДРФО). А саме: 1) додано функціонал перевірки даних в ДРФО на формах внесення даних щодо фізичних осіб-підприємців, засновників, бенефіціарів, керівника представників тощо; 2) забезпечено фіксацію та відображення результатів перевірки даних в ДРФО; 3) створено механізм контролю, що забезпечує незмінність даних фізичної особи після їх перевірки в ДРФО. Усе це – зміни, на які вже давно чекала громадськість та реєстраційна спільнота, адже такі оновлення суттєво збільшують достовірність даних та скорочують час, витрачений для їх перевірки у Держреєстрі фізосіб», – зазначив заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Крім того, за його словами, було розширено функціонал по роботі з кінцевими бенефіціарними власниками: створено нову реєстраційну дію, оновлено довідники та додано нові атрибути.

Серед інших оновлень ЄДР:

  1. Забезпечено відображення даних про вимогу нотаріального засвідчення справжності підпису учасника під час прийняття ним рішень з питань діяльності відповідної юридичної особи та/або вимогу нотаріального посвідчення правочину, предметом якого є частка учасника у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) відповідної юридичної особи у витязі, у результатах безкоштовного запиту, у відкритих даних.
  2. Забезпечено можливість проведення реєстраційної дії «Внесення судового рішення про припинення провадження у справі про банкрутство юридичної особи» у випадках, коли юридична особа перебуває у стані «порушено справу про банкрутство (санація)».
  3. Доопрацьовано механізм відображення у результатах безкоштовного запиту дати, до якої розглядаються вимоги кредиторів.
  4. Доопрацьовано механізм відображення даних у результатах безкоштовного запиту у блоці «Відомості про органи управління юридичної особи».
  5. Доопрацьовано контроль на заповнення мінімум одного символу (не враховуючи пробіли) в полях ПІБ/Найменування у разі обрання ознаки точного пошуку при формуванні запиту на отримання витягу з ЄДР та відображення відповідних умов пошуку у витязі.
  6. Додано новий стан «видалено» для видалених чернеток заяв.
  7. Покращено механізми роботи вкладки «Реєстраційна справа», а саме: додано можливість приховувати для відображення видалені чернетки заяв.
  8. Додано можливість редагування вкладки «Відомості про реєстрацію» під час проведення корегування реєстраційних дій «Державна реєстрація включення відомостей про юридичну особу» та «Державна реєстрація включення відомостей про фізичну особу-підприємця».
  9. Виправлено недолік з відображенням ПІБ користувача, який виконав прийом документів.

Разом із тим, було внесено зміни до відомостей, що публікуються у формі відкритих даних у зв’язку зі змінами до Наказу Міністерства юстиції України від 28.03.2016 № 897/5 «Про затвердження Переліку інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України». Зокрема, до оприлюднення додано наступні відомості:

  • перелік засновників (учасників) юридичної особи: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), якщо засновник – фізична особа; найменування, якщо засновник – юридична особа; розмір частки засновника (учасника);
  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства та місце проживання кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи або обґрунтована причина його відсутності;
  • перелік засновників (учасників) юридичної особи: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства, місце проживання, якщо засновник – фізична особа; найменування, країна резидентства, місцезнаходження та ідентифікаційний код, якщо засновник – юридична особа; розмір частки засновника (учасника);
  • інформація про встановлення вимоги нотаріального засвідчення справжності підпису учасника під час прийняття ним рішень з питань діяльності відповідної юридичної особи та/або вимоги нотаріального посвідчення правочину, предметом якого є частка учасника у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) відповідної юридичної особи;
  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства та місце проживання кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, характер та міра (рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу) або обґрунтована причина його відсутності;
  • ознака створення фізичною особою-підприємцем сімейного фермерського господарства».
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати