02 липня 2021, 20:32

Нове правління АПУ: результати виборів

Чергові вибори керівництва Асоціації правників України відбулися 2 липня 2021 року під час Х Західноукраїнського юридичного форуму в м. Львів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Х Західноукраїнський юридичний форум: нова реальність"

Згідно зі Статутом АПУ Правління складається із 19 осіб: 8 членів Правління обираються від відділень Асоціації, 8 - від секцій та 3 стають членами Правління за посадою (Президент, Віце-Президент та президент у відставці). Правління Асоціації обирається терміном на 2 роки.

Новим Президентом АПУ обрано Анну Огренчук, керуючу партнерку LCF Law Group

Віце-Президентом АПУ – Андрія Романчука, керуючого партнера АО MORIS GROUP

До нового складу правління АПУ увійшли:

 • Анна Бабич, партнерка АО «Юридична фірма «ЕКВО»
 • Ольга Ворожбит, партнерка Kinstellar
 • Світлана Мусієнко, партнерка Sayenko Kharenko
 • Микола Стеценко, керуючий партнер AVELLUM
 • Амінат Сулейманова, партнерка ЮФ AGA Partners
 • Костур Роксолана, партнерка АО «Матвіїв і партнери»
 • Світлана Сергєєва, партнерка АО «Юридичне бюро Сергєєвих»
 • Кирило Кролевецький, керівник АО «Кролевецький та партнери»
 • Ольга Просянюк, керуюча партнерка АО AVER LEX
 • Ірина Сербін, партнерка ЮФ «Аріо»
 • Іван Ліщина, заступник Міністра юстиції України-Уповноважений у справах ЄСПЛ
 • Іван Городиський, викладач Українського католицького університету
 • Володимир Марченко, президент Нотаріальної палати України
 • Олексій Бонюк, начальник Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора  
 • Сергія Жуков, суддя Верховного Суду
 • Інна Крушинська, директорка юридичного департаменту АТ «Фоззі Рітейл»

213209364_782055382486532_7665640610166093281_n

До складу Ревізійної комісії увійшли:

 • Володимир Владимиров, адвокат ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та партнери», адвокат.
 • Софія-Марія Кикіш, адвокатка АО «Матвіїв і партнери».
 • Євгеній Промський, помічник адвоката АО "ЮК "Арес".

До складу правління АПУ також увійшов Денис Бугай, як Президент АПУ у відставці. 

Читайте також: "Х Західноукраїнський юридичний форум: day 2"

Коментарі:

ogrenchuk_a Анна Огренчук, керуюча партнерка LCF Law Group, Президентка АПУ

Які Ваші враження від Форуму?

Це дуже очікувана подія! За кількістю учасників можна побачити, наскільки люди вже скучили за спілкуванням. Мені дуже сподобалося висловлювання Миколи Сольського, Голови Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, що за два роки обговорень земельної реформи у ВРУ він не чув більш експертної дискусії, ніж на нашому Форумі. Я думаю, що це багато про що говорить.

Якими будуть перші кроки на посаді Президентки АПУ?

Перші кроки будуть організаційними, оскільки в АПУ ще тривають вибори до регіональних осередків, а далі розпочнуться вибори до комітетів. Тому спочатку нам потрібно познайомитися з лідерами, а якщо в якомусь напрямку чи регіоні не буде лідера, то його необхідно обрати. Адже Асоціація – це, насамперед, про лідерство. Саме на нас лежить відповідальність за те, щоб на чолі кожного напрямку був належний та гідний лідер.

Кожен юрист має свою думку, а нам потрібно їх об’єднати. Нам потрібно визначити, який напрямок із загальної програми буде закріплений за кожним членом Правління. Це перше завдання, яке стоїть перед нами.

romanchuk_a Андрій Романчук, керуючий партнер ЮК MORIS, Віце – Президент АПУ
Чи справджуються очікування від заходу?

Більшість учасників заходу говорили про те, що вже скучили за офлайн-заходами. Всі хочуть виговоритися, а також мають багато нових ідей, які обговорюються неформально у кулуарах.

Якими будуть Ваші перші кроки у разі перемоги? Що плануєте змінити?

Я один з небагатьох членів правління, хто перебуває у перехідному стані, коли зі старого правління переходжу в нове. Основа мета – це збереження того, що було, потрібно це укріпити й посилити. Водночас певні речі в АПУ дійсно потрібно перезавантажити, оскільки пандемія коронавірусу внесла зміни в роботу і з цим необхідно працювати по-іншому. Дуже добре, що зараз долучаються нові партнери, з якими ми будемо розширювати функціонал.

Програма, яку ми презентували з Анною Огренчук, складається з семи блоків. Це логічно опрацьований план, за яким ми будемо рухатися. Окремі колеги візьмуть на себе розвиток міжнародного співробітництва, що для АПУ мегаважливо. Наприклад, я буду займатися розвитком регіонів і Ліги студентів АПУ. Я думаю, що ми змінюватимемо підходи до заходів. Першим кроком є проведення стратегічної сесії в новому складі без заангажованості старого правління АПУ.

bugay_d Денис Бугай, керуючий партнер VB Partners, Президент АПУ у відставці

Які очікування від нового Президента АПУ?

Передусім хочу сказати, що АПУ очікує значного оновлення лідерства. Мене, як члена Асоціації, це дуже радує. Оновлення Правління відбудеться на 80%. У Правління йдуть колеги, які роками доводили не тільки свою лояльність до нашої спільноти, але й довели свою відданість Асоціації (очолювали різні комітети, проводили значні законодавчі зміни тощо). Вони знають ситуацію зсередини, вони реалізувалися у професії, тому я впевнений, що їхня енергія і досвід підуть на користь Асоціації. Отже, я щиро вірю в успіх нашої спільноти!

Які напрямки потрібно розвивати в АПУ?

Я вивчив програми всіх кандидатів у Президенти та члени Правління. Мені здається, що наразі сформувалося єдине бачення ключових потреб Асоціації. По-перше, це продовження розширення членства. По-друге, це влив на ключові події в державі, подальше значне розширення нашого експертного потенціалу з усіх сфер права. Всі говорять про наш регіональний розвиток, тобто що ми маємо йти далі в регіони та розвивати нашу мережу по всій країні. Для мене це питання є ключовим, тому бажаю всім колегам успіху на своїх посадах.

prosyanyuk_o Ольга Просянюк, керуюча партнерка АО AVER LEX, член Правління АПУ

Які цілі Ви ставите перед собою? Що потрібно покращити в АПУ?

Моя ціль – йти лише вперед. Буду займатися питаннями захисту прав і гарантіями адвокатської діяльності, менторства, жіночого лідерства. Буду нести соціальну відповідальність і працюватиму над проєктами pro bono, а також займатимуся тим, чим і займалася раніше, а саме розвитком комітетів.

Важко сказати, що можна покращити. Кожна інституція, кожна організація проходить свої етапи. Ми просто вийшли на новий рівень і я впевнена, що нові люди, нове дихання, нова кров і, можливо, трошки «старі» та досвідчені, як я, зможуть зробити цей етап ще кращим. Тому я впевнена, що у нас ще багато усього попереду.

Які очікування від нової Президентки?

Це вперше, коли Президенткою АПУ стала жінка. Я думаю, що очікування мають висловлювати ті, хто обирали. Тепер головне – виправдати ці очікування. Однак я впевнена, що все вийде.

Які Ваші враження від Форуму?

Як завжди, все на високому рівні: душевно, професійно, цікаво, як і кожен захід АПУ.

shapoval_d Дмитро Шаповал, керуючий партнер Glagos
Чим зараз дихає юридичний бізнес?

Мені здається, що юридичний бізнес зараз не дихає, а видихнув після карантину. Напевно, зараз це найбільший захід після завершення карантину, всі розслаблені й непомітно напруження через карантин. Якщо серйозно, то дихає він ринком землі, законопроєктом щодо боротьби з олігархами.

Як Вам форум?

Західноукраїнський форум завжди був одним із фаворитів серед інших заходів АПУ. Тим паче, коли це обрання Президента і Правління АПУ. Сьогодні, мені здається, все точно вдалося на докарантинному рівні.

Чи не плануєте Ви розвивати якийсь напрямок у межах АПУ?

Я балотувався до правління, але не добрав декілька голосів, проте всі інші голоси – це аванс для мене. Планую далі розвивати бігову спільноту АПУ та активність асоціації. Наразі прямі вибори проходять з доволі низькою явкою, а потрібно підготувати Асоціацію до прямих виборів у форматі онлайн-голосування. Звичайно, ставити галочки в бюлетені – це добре і десь навіть об’єднує. Однак якщо ми будемо дійсно великою спільнотою, то все має відбуватися більш масштабно. Адвокатів майже 40 тис., а юристів 150-200 тис., з яких близько 12 тис. активних членів АПУ. Тому завдання Асоціації – підготувати наступні вибори в онлайн-форматі. Це відповідатиме сучасності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати