12 липня 2021, 15:13

Нова Стратегія НААУ передбачає зміни доступу до професії та спрощення дисциплінарних процедур

Пресслужба НААУ

Нова Стратегія НААУ розрахована до 2025 року, передбачає пріоритетну увагу до таких напрямків діяльності адвокатури, як цифровізація, доступ до професії та дисциплінарні процедури, реформування системи безоплатної правової допомоги.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Туреччина посилила захист тварин. А що в Україні?"

Про це повідомляє пресслужба НААУ.

За словами заступника Голови НААУ, РАУ Валентина Гвоздія «В наступні роки фокус Стратегії буде зосереджений на подальшій цифровізації всіх процесів, які будуть направлені не лише на доступ до сервісів НААУ і доступ до професії, на але і на те, аби наші колеги могли ефективно працювати в системі «Електронний суд», яка є частиною великої системи ЄСІТС».

Він додав, що в цілому документ містить принципові положення, які є базовими при здійсненні взаємодії НААУ з державними органами, партнерами в юридичній спільноті та іншими самоврядними організаціями. Водночас, стратегія має і функціональну частину, яка передбачає більш конкретні зміни, час їх впровадження та відповідальних виконавців.

Зокрема, стратегія передбачає удосконалення кваліфікаційних процедур і доступу до професії. В рамках її впровадження уже в вересні-жовтні буде прийнято новий порядок складання іспитів, які складатимуться з 3 етапів. «З’явиться співбесіда, все буде дуже формалізовано, методика оцінювання буде чітка та буде запроваджено онлайн тестування», - повідомив Валентин Гвоздій. Виконання письмової частини буде вимагати застосування актуальної практики Верховного суду та ЄСПЛ.

Серед інших пріоритетів стратегії – реформування системи БПД, аби вона відповідала цілям захисту конституційних прав громадян та забезпечувала вільний вибір захисника; активізація співпраці з навчальними закладами, молодим поколінням адвокатів; інформування про діяльність адвокатури як професійної спільноти, так і всього українського суспільства.  

За словами керівника Секретаріату НААУ, Голови Комітету з питань стратегічного розвитку та визначення пріоритетних напрямків діяльності Вадима Красника, Стратегія була напрацьована з урахуванням пропозицій і зауважень від регіональних органів адвокатського самоврядування та окремих адвокатів. «Цього разу до стратегії долучилися регіональні органи, комітети НААУ взяли участь у доопрацюванні, подачі пропозицій і зауважень. Кожен адвокат міг надсилати свої пропозиції, і практично вся адвокатська спільнота взяла участь у напрацюванні цього документу. Ми всім вдячні за участь у цій роботі», - сказав Вадим Красник.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати