08 травня 2020, 11:56

НКЦПФР попереджає інвесторів щодо ризиків інвестування у проект B2B Jewelery

Прес-служба НКЦПФР

НКЦПФР попереджає споживачів фінансових послуг щодо інвестування у проект B2B Jewelery, який "має ознаки сумнівного і може мати на меті незаконне заволодіння коштами інвесторів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бізнес та експертне середовище підтримують зусилля НБУ в протистоянні кризі, - АСС".

Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР.

На думку НКЦПФР, даний проект пропонує громадянам придбання ювелірних виробів та подарункових сертифікатів, за яким нараховуються надвисокі відсотки інвестиційного прибутку. При цьому на подарунковому сертифікаті відсутні будь-які реквізити особи, що її видала. Як зазначається, безпосередньо B2B Jewelery не є назвою конкретної юридичної, отже відсутні чітко визначені відповідальні особи по зобов’язанням за залученими коштами від громадян України. Крім цього, майже всі транзакції в магазинах B2B Jewelery здійснюються у готівковій формі, що не дає змоги встановити зв’язки з реальними бенефіціарами проекту.

"НКЦПФР вбачає в діях проекту B2B Jewelery грубе порушення вимог чинного законодавства України. Подарункові сертифікати B2B Jewelry мають ознаки боргових цінних паперів, оскільки  посвідчують внесення їх першими власниками коштів, визначають відносини позики між власником такого сертифікату та його емітентом в особі B2B Jewelry, та можуть слугувати підтвердженням зобов’язання емітента повернути власникові сертифікату його номінальну вартість у передбачений сертифікатом строк та виплатити заздалегідь визначений у ньому інвестиційний дохід.

Необхідно зазначити, що відповідну діяльність із залучення коштів населення та виплату відсотків прибутку відповідно до законодавства України можуть здійснювати виключно банки та фінансові компанії зареєстровані на території України, що мають відповідні ліцензії", - вказали у НКЦПФР.

Після запровадження на території України карантинних обмежень, згідно з інформацією із загальнодоступних джерел, проект B2B Jewelry зупинив виплати по реалізованим подарунковим сертифікатам та почав пропонувати інвестувати кошти у цифрові активи - "токени B2BT", - які, на думку НКЦПФР, несуть ті самі загрози втрати коштів інвесторами, що й сумнівні подарункові сертифікати проекту.

Як зазначається, НКЦПФР вже повідомила правоохоронні органи щодо порушень законодавства з боку проекту B2B Jewelry та його соціальної небезпеки.

Читайте також: "Особливості справляння авансового внеску при виплаті дивідендів".

Так, Комісія наголошує, що через відсутність інформації щодо осіб, відповідальних за виконання зобов’язань, взятих на себе проектом B2B Jewelry перед інвесторами за вищезазначеними сертифікатами, таке інвестування створює значні ризики втрати інвестованих коштів для інвесторів. У зв’язку з відсутністю ідентифікації та відповідних повноважень щодо встановлення такої ідентифікації, НКЦПФР не може здійснити адміністративні заходи належного реагування щодо B2B Jewelry.

Про всі випадки невиконання зобов’язань проектом B2B Jewelry можна повідомити на e-mail: office@nssmc.gov.ua. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати