09 листопада 2021, 18:44

НКЦПФР підбила підсумки торгівлі деревиною на організованому товарному ринку

Пресслужба НКЦПФР

Зростання обсягів продажу лісу на товарних біржах, формування ринкової моделі, підготовка до появи ще двох нових товарних бірж на додачу до двох наявних – такі підсумки роботи сегменту восени цього року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це розповів очільник НКЦПФР Руслан Магомедов на засіданні підкомітету з питань ринку капіталів, інших регульованих ринків, цінних паперів та похідних фінансових інструментів Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Зустріч була присвячена першим результатам та перспективам функціонування товарних бірж після законодавчого врегулювання їхньої роботи.

«Нарешті організований товарний ринок відкриває нові можливості для законної та прозорої торгівлі. Учасники ринку цього очікували, держава того прагнула, і разом із початком реформи ринку капіталів і організованих товарних ринків влітку 2021 року ми отримали новий регульований сегмент. Це історія не тільки про стандартизовану, ліцензовану, прозору роботу, це історія про партнерство і вже перші успіхи», - говорить Руслан Магомедов.

Для прикладу, за результатами роботи УЕБ, однієї з найбільших вітчизняних товарних бірж, у жовтні держава отримала 825 млн грн додатковому доходу від виставленої на торги необробленої деревини.

«Наразі ми є свідками і учасниками початкового етапу роботи ринку. На цьому етапі розбудови ми формуємо відносини, безпосередньо формуємо ринок. Він наповнюється учасниками. Так, наразі працює два майданчика, і ми очікуємо, що незабаром ще дві біржі отримають ліцензії на провадження торгівлі на товарному ринку, – додає очільник регулятора. – Також хочу наголосити на тому, що спотовий ринок допоможе створити нові фінансові інструменти, хеджувати ризики на ринку капіталу. А нова модель роботи товарного ринку дозволить говорити про стабільність поставок і прогнозувати вартість товарів. Переконаний, що ми і надалі зможемо говорити про підвищення прозорості процесів на українському ринку товарів та капіталу і, як наслідок, сприяти формуванню справедливих, ринкових цін на базові товари».

Починаючи з 1 липня 2021 року торгівля стандартизованими товарами (зерно, деревина, паливо тощо) перейшла на ліцензовані біржові майданчики. Це значить, що стандартизовані товари тепер продаються на ліцензованих біржах. За їхнє ліцензування відповідає регулятор - Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Біржі мають здійснювати моніторинг торгів для запобігання маніпулюванню та інсайдерській торгівлі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати