15 липня 2015, 14:25

Незалежність КСУ як лакмусовий тест для конституційної держави

Юридична газета

Агентство модернізації України продовжує серію круглих столів за участю відомих європейських та українських політиків, експертів та представників громадянського суспільства в Україні. Чергове засідання, яке відбулося в Києві 14 липня 2015 р., було присвячене Конституції та питанням конституційної юрисдикції в Україні. Головував на засіданні керівник напряму «Конституційна реформа» в Агентстві модернізації України, професор Кельнського університету Отто Депенхойєр.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, експерт зазначив, що конституційну реформу в нашій країні необхідно починати з реальної незалежності Конституційного Суду України. «Знадобляться численні реформаційні кроки, багатогранна роз'яснювальна робота та, не в останню чергу, багато часу для того, щоб наблизити Конституцію та конституційну юрисдикцію України до ЄС», – зазначив Отто Депенхойєр.

Два обличчя України

Як було зазначено на засіданні, адаптація основного закону України до сучасних реалій є першочерговим завданням в АМУ, а незалежність судів забезпечить принцип верховенство права в Україні. За словами Отто Депенхойєра,  лише з незалежності судів може зрости влада закону, лише влада закону зміцнює довіру, лише впевненість громадян стабілізує та легітимізує політичну владу. Саме тому завданням усіх проектів у сфері конституційної реформи в Україні повинно стати зміцнення довіри громадян до держави та до представників влади. "З одного боку, українці характеризуються патріотизмом, з іншого – широко поширеною недовірою до законів і держави, причиною якої є тотальна і всеосяжна корупція", – сказав пан Депенхойєр.

Як приклад основоположних заходів з відновлення довіри до держави Отто Депенхойєр назвав надання можливості для конституційних скарг від окремих громадян: "Надаючи таку можливість, держава дозволяє, а, отже, гарантує можливість правового захисту проти себе самої. Таким чином, держава гарантує, що її громадяни зможуть оскаржити незаконність тих чи інших рішень у державних судах".

Серія круглих столів Агентства модернізації, що проводиться в Україні за участю неурядових організацій та громадян України, повинна об'єднати досвід українських та західних політиків, роботодавців і профспілок. "Ми слухаємо, ми хочемо зрозуміти та навчитись. Результати будуть відображені у Програмі модернізації України, яка буде представлена українській та західноєвропейській громадськості восени 2015 року", – зазначив Президент АМУ Міхаель Шпінделеггер.

Наступний круглий стіл на тему "Верховенство права" відбудеться у Києві 22 липня 2015 року під керівництвом Лорда Кена Макдональда.

Нагадаємо, Агентство модернізації України – це неурядова організація, головний офіс якої знаходиться у Відні. АМУ об'єднало видатних політиків, науковців та експертів з Європейського Союзу, які разом з українським громадянським суспільством працюють над пошуком рішень задля майбутнього України. Основною метою діяльності АМУ є економічна підтримка України.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати