09 квітня 2024, 17:17

НБУ змінює параметри для розрахунку ліміту придбання банками тримісячних депозитних сертифікатів: деталі

Пресслужба НБУ

Національний банк України вносить зміни до параметрів для розрахунку максимального обсягу придбання банками тримісячних депозитних сертифікатів (далі – ДС). Про це повідомила пресслужба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ: Пропонується оновити порядок здійснення операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах".

У НБУ повідомили, що з 19 квітня 2024 року для визначення ліміту вкладень банків у тримісячні ДС приріст гривневих депозитів фізичних осіб строком понад 93 дні розраховуватиметься за останні 12 місяців, а не з 4 квітня 2023 року, як це відбувається зараз.

Водночас інші параметри для розрахунку максимального обсягу придбання банками тримісячних ДС залишаться незмінними.

За оцінками НБУ, зміни стимулюватимуть банки нарощувати портфелі строкових гривневих депозитів населення, що важливо для підтримання курсової стійкості та захисту міжнародних резервів.

Зміни внесені постановою Правління НБУ від 8 квітня 2024 року № 40 “Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №22”, що набирає чинності з 19 квітня 2024 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати