13 квітня 2022, 13:12

НБУ здійснив другий викуп військових облігацій на суму 20 млрд грн

Пресслужба НБУ

Правління Національного банку України 12 квітня 2022 року ухвалило рішення здійснити другий викуп військових облігацій уряду на суму 20 млрд грн. Отже, станом на 13 квітня портфель військових ОВДП у власності Національного банку становить 40 млрд грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Під час дії воєнного стану ринок страхування продовжує працювати – результати опитування"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Підтримка бюджету Національним банком є необхідним кроком з огляду на потребу забезпечення належної відсічі широкомасштабній збройній агресії росії проти України. Водночас центробанк, як і було задекларовано, фінансуватиме лише критичні видатки уряду в обмежених обсягах та в прозорий спосіб.

Такий підхід дасть змогу мінімізувати ризики розбалансування інфляційних очікувань, високої інфляції та порушення макрофінансової стабільності. Крім того, це сприятиме швидшому поверненню функціонування економіки й фінансових ринків до ринкових засад, а також не створюватиме загрозу процесу євроінтеграції України та співпраці з міжнародними фінансовими донорами.

Підтримка з боку Національного банку, як і раніше, не є основним джерелом фінансування видатків уряду. Попри військові дії, українські підприємства поступово відновлюють свою діяльність та продовжують сплачувати податки, а громадяни – перераховують значні суми на підтримку армії. Україна також отримує важливу фінансову, військову та гуманітарну підтримку від міжнародних партнерів.

Доцільність подальших операцій із фінансування критичних видатків уряду через купівлю ОВДП визначатиметься окремими рішеннями Національного банку України. Надалі коментар щодо зміни військових ОВДП у портфелі НБУ публікуватиметься щомісяця, не пізніше п’ятого дня місяця.

У міру нормлізації функціонування економіки та фінансової системи України Національний банк у мінімально достатні строки відновить традиційний формат інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом і забороною фінансування державного бюджету.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати