08 листопада 2018, 16:09

НБУ уточнив операційну ціль монетарної політики

Прес-служба Національного банку України

Національний банк України уточнив операційну ціль своєї процентної політики.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відтак, операційна ціль монетарної політики НБУ полягає в утриманні гривневих міжбанківських ставок на рівні, близькому до рівня облікової ставки, у межах коридору процентних ставок за інструментами постійного доступу. Індикатором рівня гривневих міжбанківських процентних ставок для цілей процентної політики визначено Український індекс міжбанківських ставок для кредитів та депозитів овернайт у національній грошовій одиниці (UIIR).

Читайте також: «Відшкодування моральної шкоди: коли ПДФО нараховується, а коли - ні».

Про це зазначають у прес-службі Нацбанку.

Тобто, якщо зниження інфляції до 5% у середньостроковій перспективі – це ціль монетарної політики, то ціль проведення монетарних операцій – це утримати значення UIIR на рівні, близькому до рівня облікової ставки (зараз – 18%) та у межах коридору процентних ставок за інструментами постійного доступу, тобто – за кредитами овернайт (зараз – 20%) та депозитними сертифікатами овернайт (зараз – 16%).

У Національному банку повідомляють, що обрано саме цей індекс UIIR у якості орієнтира, оскільки його розрахунок здійснюється за чіткими правилами у щоденному режимі на базі реальних угод комерційних банків. Надійність розрахунків зі свого боку підтверджується Національним банком, який адмініструє індекс UIIR і транслює його на офіційному веб-сайті.

Відповідні доповнення щодо операційної цілі процентної політики затверджені Постановою Правління Національного банку України від 5 листопада 2018 року №117 «Про внесення зміни до Положення про основи процентної політики Національного банку України».

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати