15 листопада 2019, 10:00

НБУ спростив порядок видачі небанківським установам ліцензії на переказ коштів у нацвалюті

Прес-служба НБУ

Національний банк України спростив порядок видачі небанківським установам ліцензії на переказ коштів в національній валюті без відкриття рахунків, скасувавши обов’язок небанківської установи узгоджувати з НБУ внутрішні правила про переказ коштів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Банки продовжують активно кредитувати населення, - НБУ".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Відтепер у пакеті документів для отримання ліцензії замість внутрішніх правил про переказ коштів подаватиметься інформаційна довідка щодо умов та порядку надання небанківською установою послуг з переказу коштів у формі опитувальника за встановленим зразком.

Як зазначається, така форма документа буде більш зрозумілою і прозорою для заявника. Її підготовка заявником та опрацювання співробітниками НБУ потребуватиме значно менших витрат часу.

Так, зразок інформаційної довідки для заповнення у формі зручного опитувальника розміщено на сторінці офіційного Інтернет-представництва НБУ в розділі "Форми документів для отримання ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків".

Що стосується внутрішніх правил про переказ коштів, то вони стають документом виключно внутрішнього користування небанківської установи. Так, розробляється та затверджується такий документ (разом з порядком внутрішнього контролю та іншими внутрішніми документами) до початку надання послуг з переказу коштів у відповідності з оновленими вимогами до них, гармонізованими з Директивою (EU) 2015/2366 (PSD2) та Керівними принципами ЕВА.

Крім цього, оновлено вимоги до бізнес-плану, який подається небанківською установою до НБУ для отримання ліцензії.

Відповідні зміни до Положення про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків були затверджені постановою Правління НБУ від 6 листопада 2019 р. №128 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Постанова набирає чинності сьогодні, 15 листопада 2019 р.

Нагадаємо, з початку 2020 р. заповнювати документи на переказ коштів стане простіше.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати