04 серпня 2015, 11:48

НБУ розпочав врегулювання використання в України міжнародних систем інтернет-розрахунків

Прес-служба Національного банку України

З метою вдосконалення здійснення транскордонних платежів, а також для прискорення появи на українському ринку платіжних послуг відомих сучасних міжнародних систем інтернет-розрахунків (таких як PayPal, ApplePay, GoogleWallet та інших міжнародних систем інтернет-розрахунків) Правління Національного банку України прийняло зміни до положень про порядок реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури (затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.11.2010 № 481, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.2010 за № 1336/18631) та про електронні гроші в Україні (затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.2014  № 43, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.03.2014 за № 348/25125).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Таким чином, Національний банк України реалізував перший етап впровадження змін щодо спрощення отримання транскордонних платежів резидентами і створив умови для використання функціональних можливостей та базових сервісів міжнародних систем інтернет-розрахунків під час здійснення резидентами України транскордонних операцій, а саме:

1) відправлення коштів з України з використанням платіжних карток для розрахунків або для зарахування на e-wallets для подальших розрахунків;

2) отримання резидентами (як фізичними особами, так і підприємцями) коштів за продані товари/послуги від нерезидентів;

3) використання більшості доступних сервісів електронних грошей в подальшому тощо.

Для цього Національний банк України забезпечив спрощений порядок реєстрації міжнародних систем інтернет-розрахунків, які створені в країнах, де впроваджені високі стандарти у фінансовій сфері, та міжнародні стандарти оверсайта платіжних систем і систем розрахунків. Міжнародні системи інтернет-розрахунків (такі як PayPal, ApplePay, GoogleWallet та інші) мають право здійснювати повноцінну діяльність в Україні після внесення відомостей про них до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.

Надалі Національний банк України планує розробити зміни до законодавства, у тому числі до Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" (до кінця 2015 року), що дасть змогу розширити можливості використання електронних грошей резидентами України.

У I кварталі 2016 року планується реалізація третього етапу лібералізації валютного законодавства для забезпечення використання резидентами України всього спектра послуг, що надають міжнародні системи інтернет-розрахунків.

"Національний банк України відзначає та вітає жвавий інтерес бізнесу та інтернет-спільноти України до використання сучасних систем розрахунків у мережі Інтернет (таких як PayPal, ApplePay, GoogleWallet та інших міжнародних систем інтернет-розрахунків). Одним з завдань Національного банку України є розширення можливостей для резидентів України використання надійних та перевірених систем міжнародних розрахунків, що визнані та використовуються у світі", - йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати