14 лютого 2024, 10:18

НБУ: Розпочав роботу Фонд з розвитку спроможності України (UCDF) під координацією МВФ

Пресслужба НБУ

13 лютого в Києві пройшло інавгураційне засідання Керівного комітету Фонду розвитку потенціалу України (UCDF), що передбачає фінансування розширеної технічної допомоги для реалізації програм економічних реформ українськими органами влади за координації Міжнародного валютного фонду (далі – МВФ). Про це повідомила пресслужба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ: Банківський сектор отримав 86,5 млрд грн прибутку за 2023 рік".

"Початок роботи Фонду МВФ з розвитку спроможності України у Києві знаменує ключову віху в багатосторонніх зусиллях на підтримку амбітної програми економічних реформ українського уряду", – заявила Крісталіна Георгієва, директор-розпорядник МВФ.

Учасники інавгураційного засідання Керівного комітету схвалили початковий план роботи UCDF разом із його фінансуванням у розмірі 27,5 млн дол., що покриватимуть технічну допомогу МВФ та партнерів упродовж 2024-2028 років. Поточні ресурси в розмірі 16,5 млн дол. надають такі країни-донори, як Нідерланди, Словаччина, Латвія, Японія та Литва. Водночас МВФ працює над тим, щоб збільшити бюджет фінансування до 65 млн дол.

Голова НБУ Андрій Пишний подякував МВФ за координацію роботи Фонду, представникам країн-донорів – за оперативні рішення щодо участі у Фонді та їхні внески: "Ухвалений робочий план UCDF зосереджений на ключових економічних і фінансових реформах, зокрема щодо регулювання фінансового сектора, грошово-кредитної політики. Кожен пункт плану узгоджується з реформами в межах програми EFF, що допоможе нам бути ще впевненішими та ефективнішими у її реалізації, а отже й забезпеченні спроможності, стабільності та модернізації економіки та фінсектору України на шляху до ЄС".

У НБУ повідомили, що у травні 2023 року МВФ анонсував нову масштабну програму технічної допомоги для України з п’ятирічним горизонтом. Робочий план UCDF, схвалений Керівним комітетом, зосереджений на ключових економічних і фінансових реформах, які узгоджуються з реформами в межах програми розширеного фінансування України (EFF) МВФ.

Ключові напрямки Робочого плану UCDF:

  • фіскальні реформи (мобілізація доходів, управління державними фінансами);
  • грошово-кредитна політика;
  • регулювання фінансового сектору;
  • фінансова доброчесність та боротьба з корупцією;
  • статистика;
  • навчальні програми для українських посадовців з урахуванням потреб країни та технічна допомога щодо макроекономічної політики.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати