09 грудня 2022, 14:51

НБУ: Працівники, залучені до фінансового моніторингу, не можуть бути громадянами рф

Пресслужба НБУ

Національний банк України звертає увагу банків, небанківських фінансових установ, інших надавачів фінансових послуг, операторів платіжних систем та страхових (перестрахових) брокерів, що з 19 листопада 2022 року встановлена заборона на обіймання ряду посад особам, які мають громадянство (підданство) держави, що здійснює збройну агресію проти України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нацбанк оновив положення про організацію та проведення інспекційних перевірок банківських установ"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Мова йде про посади:

  • керівника та заступника керівника;
  • голови та члена наглядового органу;
  • відповідального працівника (особи, яка тимчасово виконує повноваження відповідального працівника у разі його відсутності);
  • іншого працівника, залученого до проведення первинного фінансового моніторингу.

Така заборона передбачена Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту фінансової системи від дій держави, що здійснює збройну агресію проти України, та адаптації законодавства України до окремих стандартів Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмивання грошей (FATF) і вимог Директиви ЄС 2018/843" від 04 листопада 2022 року № 2736-ІХ. Цим законом внесені зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі - Закон про ПВК/ФТ), який набув чинності 19 листопада 2022 року.

З огляду на зазначене регулятор наголошує на необхідності дотримання зазначеними вище установами вимог Закону про ПВК/ФТ у найкоротші строки.

Відповідне роз’яснення надали банкам та небанківським фінансовим установам, нагляд за якими здійснює Національний банк, а також асоціаціям таких установ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати