11 лютого 2020, 18:24

НБУ очікує дуже низьку інфляцію протягом кількох місяців

Прес-служба НБУ

У січні 2020 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 3,2% (з 4,1% у грудні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,2%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Частка проблемних кредитів в українських банках впала нижче 50%".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Так, інфляція на початку 2020 року очікувано вийшла за нижню межу цільового діапазону 5% ± 1 в.п. Уповільнення інфляції зумовлене, передусім, подальшим впливом минулорічного зміцнення гривні на споживчі ціни. 

Сповільнення інфляції в січні відповідало траєкторії прогнозу НБУ, опублікованому в Інфляційному звіті за січень 2020 року.

  • Базова інфляція сповільнилася до 3,3% р/р (проти 3,9% р/р у грудні). Зміцнення гривні продовжувало відображатися на вартості імпортованих товарів і товарів із високою часткою імпорту в собівартості. Крім цього, послабленню фундаментального інфляційного тиску сприяло поліпшення інфляційних очікувань усіх груп респондентів.
  • Суттєво знизилися темпи зростання цін на сирі продукти харчування (до 1,1% р/р). Завдяки гарному врожаю більшості овочів та порівняно теплій погоді в листопаді – січні поглибилося падіння цін на капусту, моркву, цибулю, буряк, помідори, огірки, баклажани, перець. Зростання цін на картоплю також уповільнилося. Зміцнення гривні та достатня імпортна пропозиція сприяли зниженню темпів зростання цін на фрукти, передусім на банани та цитрусові.
  • Темпи зростання адміністративно регульованих цін знизилися (до 8,0% р/р). Зокрема, нижчими темпами зростали ціни на алкоголь та тютюнові вироби. Вартість опалення та гарячої води практично повернулася до минулорічних рівнів. 
  • Падіння цін на паливо уповільнилося (до 6,1% р/р). Вичерпання ефекту від зниження світових цін на нафту у попередні місяці компенсувалося міцнішим курсом гривні та зменшенням торговельної націнки.

Споживча інфляція очікувано вийшла за нижню межу цільового діапазону 5% ± 1 в.п. і ймовірно перебуватиме там упродовж наступних місяців, все ще відображаючи ефект минулорічного зміцнення гривні, нижчі світові ціни на енергоресурси та послаблення тиску з боку пропозиції окремих продуктів харчування. Водночас до кінця року вона повернеться до меж цільового діапазону внаслідок високого внутрішнього попиту та подальшого пом’якшення монетарної політики НБУ.

Нагадаємо, у 2020 році стрес-тестування будуть проходити 16 банків.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати