09 липня 2024, 17:41

НАЗК завершило понад 200 повних перевірок декларацій: виявлено порушень на 700 млн грн

Пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції за перше півріччя 2024 року завершило 206 перевірок за новим ризик-орієнтованим підходом. Виявлено недостовірних відомостей на майже 664 млн грн, необґрунтованих активів на  14,4 млн грн та ознак незаконного збагачення на 38,3 млн грн. До компетентних органів направлено 84 обґрунтованих висновки та 4 матеріали - до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд включив "Аерок" та "Демурінський ГЗК" до списку великої приватизації"

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Серед завершених повних перевірок найбільше порушень, у тому числі ознак незаконного збагачення, недостовірних відомостей та необґрунтованих активів, встановлено у деклараціях, поданих представниками:

 • органів місцевого самоврядування - 25, з них одна - голови міської ради, одна - голови районної ради, дві - заступники міських голів, чотири - депутатів обласних рад;
 • органів досудового розслідування та поліції - 12;
 • обласних та районних державних адміністрацій - 9;
 • державних підприємств - 7, з яких чотири - керівників підприємств.

Крім того, знайшли своє підтвердження факти декларування недостовірних відомостей у 18 із 61 завершених перевірок декларацій посадовців м. Києва (29,5%); у всіх з 8 завершених - посадовців Черкаської області (100%); у 5 з 6 завершених - посадовців Полтавської області (83%); у 4 з 6 завершених - посадовців Чернігівської області (66%); у 4 із 6 завершених - посадовців Закарпатської області (66%).

Ознайомитися з усіма результатами повних перевірок декларацій можна за посиланням.

Лише у червні завершено 76 повних перевірок, за результатами яких встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 109,8 млн грн (ознаки ч. 4 ст. 172-6 КУпАП та ст. 366-2 Кримінального кодексу України), у тому числі у деклараціях:

 • колишнього голови Закарпатської обласної ради (понад 11 млн), який зазначив відомості, що не відповідають дійсності, щодо вартості об’єктів нерухомості (житлового будинку) та нежитлових приміщень (офісів), земельних ділянок, які належать йому на праві власності, а також про грошові активи дружини;
 • начальника управління податкового аудиту Південного міжрегіонального управління Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків (понад 15,1 млн), який не відобразив відомості про дохід у вигляді подарунка у негрошовій формі та фінансове зобов’язання члена сім’ї (внесок у статутний капітал);
 • колишнього голови Бучанської районної державної адміністрації Київської області (5,8 млн), який вказав недостовірні відомості про грошові активи члена сім'ї;
 • заступника начальника відділу ГУ ДПС у Черкаській області (понад 11,5 млн), який не зазначив відомостей про транспортні засоби члена сім’ї та грошовий актив члена сім’ї у вигляді коштів, позичених третій особі;
 • заступника директора ДП “Харківський приладобудівний завод ім Т.Г. Шевченка” (понад 8,8 млн), який вказав недостовірні відомості про грошові активи члена сім'ї.

Відповідні матеріали НАЗК скерувало до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), Державного бюро розслідувань (ДБР), Національної поліції України  (НПУ) для розгляду питання про початок кримінальних проваджень за ст. 366-2 Кримінального кодексу України та складення адмінпротоколів за ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Крім того, у червні направлено до САП матеріали щодо виявлених ознак необгрунтованості активів у колишнього начальника відділу митного оформлення Одеської митниці на суму 3,2 млн грн. Декларант та члени сім’ї  набули у власність 5 автомобілів, один з яких за заниженою ринковою вартістю, законні доходи  на придбання яких відсутні.

Також за матеріалами НАЗК ДБР повідомило про підозру колишній заступниці начальника управління-начальниці відділу ГУ ДПС у Волинській області - за результатами перевірки встановлено відображення недостовірних відомостей у розмірі 2,9 млн грн. Посадовиця не вказала будинок, у якому проживала разом сім’єю, гараж та вартість власних  автомобілів. 

Загалом за перше півріччя 2024 року НАЗК розпочало 535 повних перевірок декларацій. З відібраних на повну перевірку найвищий показник рейтингу ризику мають декларації, подані представниками:

 • органів місцевого самоврядування - 105, з них три - голів обласних рад, одна - голова районної ради та одна - голова міської ради, дві - заступника міських голів, 23 - депутатів обласних рад, 75 - депутатів місцевих рад;
 • державних адміністрацій - 28, з яких чотири - заступників голів обласних державних адміністрацій, дві - голів районних державних адміністрацій, дві заступники голів районних державних адміністрацій;
 • органів судової влади - 36, з них безпосередньо суддів - 26, три - голів судів;
 • органів митної та податкової служби - 17 податківців, 10 митників, з них дві - начальників митниці;
 • органів досудового розслідування - 10 слідчих, чотири - дізнавачів;
 • органів прокуратури - 26 прокурорів, з них три -  керівника та сім - заступників  керівників обласних прокуратур;
 • державних підприємств - 23 керівників підприємств, 11 заступників керівників, у тому числі підприємств оборонної сфери;
 • народними депутатами - 27.

Найбільша кількість декларацій, за якими проводяться повні перевірки, подані посадовцями з м. Києва (191 декларацій), Одеської області (43), Київської області (37), Львівської області (29), Дніпропетровської області (27), Харківської області (19), Хмельницька (18), Черкаської області (17), Полтавської області (16).

Наразі уповноважені особи НАЗК проводять 329 повних перевірок. Повний перелік осіб, стосовно яких розпочато повні перевірки, а також результати перевірок можна знайти тут.

В НАЗК наголошують, що початок повної перевірки ще не свідчить про вчинення декларантом корупційного чи пов’язаного з корупцією правопорушення. 

У разі виявлення за результатом перевірки порушень НАЗК вживає заходів щодо притягнення особи до встановленої законом відповідальності, за наявності підстав скеровує матеріали до органів досудового розслідування, а також до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для вирішення питання про цивільну конфіскацію необґрунтованих активів.

Що відбувається з декларацією після її подання? Читайте тут.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати