10 вересня 2021, 16:17

НАЗК виявило ознаки кримінального правопорушення у чотирьох деклараціях посадовців

Пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки кримінального правопорушення (ст. 366-2 Кримінального кодексу України) у деклараціях судді КСУ, народного депутата та двох депутатів місцевих рад.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Професійний стандарт антикорупційних уповноважених: НАЗК оголосило громадське обговорення проєкту"

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

«НАЗК зацікавлене виявляти конкретні значні порушення у деклараціях, а не шукати дрібні одруки, як це відбувалося колись. Як результат  з початку року вже виявили 19 декларацій з ознаками кримінального правопорушення. Загалом виявили недостовірні відомості у деклараціях посадовців на 343 млн гривень»,  зазначив заступник Голови НАЗК Роман Сухоставець.

Ознаки кримінального правопорушення виявлено у деклараціях таких посадових осіб:

1.Касмінін Олександр Володимирович, суддя Конституційного Суду України (результати перевірки). Недостовірні відомості – 2,4 млн гривень.

Декларант не вказав відомості про вартість квартири загальною площею 150,5 м2.

2.Куницький Олександр Олегович, народний депутат України (результати перевірки). Недостовірні відомості – 2,3 млн гривень.

Так, декларант не зазначив інформацію про фінансове зобов’язання у розмірі понад 303 тис. шекелів (2,3 млн гривень).

3.Стечишин Алла Василівна, депутат Тернопільської обласної ради (результати перевірки). Недостовірні відомості – 9,4 млн гривень.

Зокрема депутат не зазначила у декларації інформацію про декілька земельних ділянок, які належать її чоловіку.

4.Цуканов Олександр Анатолійович, директор ДП «Переяслав-Хмельницький Агролісгосп» – депутат Бориспільської міської ради (результати перевірки). Недостовірні відомості – 7,2 млн гривень.

Поміж інших активів депутат не зазначив земельну ділянку площею 990 м2 та фінансові зобов’язання перед юридичною особою у розмірі 208 тис. дол. США (понад 5 млн грн).

Інформація про виявлені ознаки кримінальних правопорушень передана до Національного антикорупційного бюро України.

Ознаки адміністративних правопорушень

Загалом з початку року НАЗК виявило ознаки адміністративного правопорушення (ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення) у 72 деклараціях посадовців.

Зокрема, було виявлено недостовірні відомості на таку суму:

  • Хопта Сергій Федорович, суддя Верховного Суду  1,09 млн грн;
  • Поляруш Олександр Олексійович, депутат Київської обласної ради  1 млн грн;
  • Хоцянівська Наталія Володимирівна, заступник Міністра розвитку громад та територій  466 тис. грн. Також виявлено ознаки кримінального правопорушення, а саме  підробки документів  (ч. 4 ст. 358 ККУ);
  • Карандєєв Ростислав Володимирович, перший заступник Міністра культури та інформаційної політики  449 тис. грн;
  • Сімоненко Олена Анатоліївна, колишній заступник Міністра охорони здоров’я  328 тис. грн;
  • Уруський Олег Семенович, Віце-прем’єр-міністр  Міністр з питань стратегічних галузей промисловості  260 тис. грн. Також виявлено ознаки порушень Закону України «Про запобігання корупції», а саме статті 25 (сумісництво та суміщення державної посади з іншими видами діяльності) та статті 36 (конфлікт інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав).

З початку 2021 року НАЗК вже завершило повну перевірку 528 декларацій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати