28 жовтня 2020, 12:53

НАЗК провело антикорупційну експертизу змін до Земельного кодексу

Прес-служба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції провело антикорупційну експертизу змін до Земельного кодексу та інших законодавчих актів у сфері землі, які пропонують розробники законопроекту № 2194. Також Агентство оцінило вплив положень проєкту на типові корупційні ризики у сфері землеустрою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК затвердило нову методологію проведення антикорупційної експертизи".

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Зазначається, що НАЗК виявило, що законопроєкт № 2194 спрямований на мінімізацію поширених корупційних схем. Положення проєкту дозволяють унеможливити корупційні зловживання, що можуть виникати у сфері землеустрою.

Зокрема, проєкт закону пропонує:

- скасувати регуляторний вплив Держгеокадастру. Його функції мають бути обмежені кадастровою діяльністю та адмініструванням геопросторових даних;

- замінити державну експертизу на рецензування документації із землеустрою;

- скасувати агрохімічну паспортизацію земель. Моніторинг ґрунтів сільськогосподарського призначення має бути обмежений агрохімічним обстеженням, яке проводиться відповідальним органом державної влади (наприклад, Інститут охорони ґрунтів);

- визначити чіткі підстави для позбавлення інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката; впровадити новий принцип формування кваліфікаційної комісії, який передбачає незалежність від контролюючого органу у сфері земельних відносин при формуванні її складу;

- запровадити правовий механізм запобігання конфлікту інтересів для виконавців робіт із землеустрою.

У разі ухвалення цей законопроєкт усуне надмірне державне втручання в здійснення землеустрою та оцінки земель в Україні, стане важливим кроком на шляху поліпшення інвестиційного клімату, а також спростить умови доступу до земельних ресурсів для громадян та підприємців.

Детальніше з аналітичним оглядом проєкту закону можна ознайомитися за посиланням.

Водночас за результатами антикорупційної експертизи НАЗК рекомендує авторам доопрацювати певні положення законопроєкту для зменшення потенційних корупційних ризиків у процесі правозастосування, а саме:

- встановити вичерпний перелік підстав для вилучення земельних ділянок, наданих у постійне користування із земель державної та комунальної власності;

- виключити повноваження громадських інспекторів на складання протоколів про адміністративні правопорушення;

- деталізувати порядок та правові підстави проведення рецензування документації із землеустрою;

- визначити кваліфікаційні критерії до складу Кваліфікаційної комісії, яка приймає кваліфікаційний іспит в інженерів-землевпорядників для їх сертифікації.

Нагадаємо, керівник департаменту кіберполіції позивається до НАЗК.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати