09 травня 2023, 15:16

НАЗК: Одного з виробників китайських автомобілів внесено до переліку міжнародних спонсорів війни

Пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло велику китайську приватну автомобілебудівну компанію до переліку міжнародних спонсорів війниПричиною стало небажання компанії виходити з російського ринку та плани з подальшого розширення бізнесу в державі-терористці, повідомила пресслужба НАЗК.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "СБУ затримала агентів росії, які готували теракти проти командування ЗСУ та спецпризначенців СБУ".

Так, Great Wall Motor є восьмим за величиною виробником автомобілів у Китаї. Власником є китайський мільярдер Вей Цзяньцзюнь (Wei Jianjun), якому належать 55,78% акцій Great Wall Motor. Компанія виробляє та продає автомобілі під власними брендами, такими як GWM, Haval, WEY, TANK, POER, ORA. 

"Після повномасштабного російського військового вторгнення в Україну багато міжнародних компаній вирішили залишити російський ринок, натомість Great Wall Motor заявляє, що не має найближчих планів виходу з росії та розглядає довгострокову перспективу своїх інвестицій у цей ринок в розмірі понад 3 мільярди юанів (472 млн дол. США), про це заявив секретар правління Great Wall Сюй Хуей. Станом на 2023 рік для Great Wall росія є найбільшим ринком збуту за межами Китаю. Минулого року на рф припало близько 30% доходів Great Wall за кордоном", – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, у 2019 році було введено в експлуатацію перший закордонний завод компанії з повноцінного виробництва автомобілів у російському місті Тула. На російському заводі HAVAL випускаються інтелектуальні кросовери HAVAL F7 та HAVAL F7x, HAVAL JOLION та рамний позашляховик HAVAL H9.

У 2022 році компанія Great Wall Motor презентувала на російський ринок новий бренд Tank та планує привезти пікап Poer KingKong, а у 2023 році на ринок Росії вийдуть позашляховики моделі T300 та Т500. Зараз же у рф діють 115 дилерських центрів Great Wall Motor.

У НАЗК заявили, що за результатами 2022 року концерн Great Wall Motor демонструє рекордні показники виручки та зарубіжних продажів, а також значне зростання прибутку. Це все стало можливим, зокрема, вказали в НАЗК, завдяки російському ринку, з якого повиходило багато конкурентів компанії.

У звітності концерну зазначається, що виторг у рф у 2021 році склав 4,973 млрд юанів (близько $780 млн), що у два рази більше порівняно з 2020 роком – 2,2 млрд юанів .

Водночас за результатами 2022 року на авторинку росії завод "Хавейл Мотор Мануфекчурінг Рус" посідає друге місце за обсягом чистого прибутку – $340 млн.

У 2023 році Great Wall Motor має намір збільшити продаж своєї продукції на 50,9%  — до 1,6 млн одиниць, ну а плани 50-відсоткового нарощування випуску та реалізації готової продукції повинні пропорційно "відгукнутися" і в росії.

Отже, зазначили в НАЗК, Great Wall Motor продовжує сплачувати значні податки до бюджету країни-агресорки, активно підтримувати її економіку і, відповідно, спонсорувати війну проти України. Водночас жодних спроб засудити вторгнення росії в Україну від керівництва компанії не було.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати