06 лютого 2020, 13:24

Навчання найманого працівника за рахунок роботодавця: яка сума оподатковується

Вісник ДФСУ

З метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, до складу оподатковуваного доходу фізичної особи не включається сума, сплачена за здобуття освіти:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Проведення рекламної акції з алкоголем: чи потрібно придбавати ліцензію".

  • перерахована будь-якою юридичною або фізичною особою;
  • на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти;
  • не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, такої фізичної особи (у 2020 р. - 4723 грн х 3) (пп. 165.1.21 ст. 165 ПКУ).

Отже, кошти, сплачені роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за навчання фізичної особи, що не перевищує у 2020 р. - 14 169 грн (4723 грн х 3) за кожний місяць навчання, не включаються до складу оподатковуваного доходу такого працівника.

У разі порушення умов та в частині перевищення суми (у 2020 р. - 14 169 грн), кошти, сплачені роботодавцем за навчання фізичної особи прирівнюються до додаткового блага та оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати