11 вересня 2019, 12:41

Надання в оренду нерезиденту кінознімального та освітлювального устаткування: як оподаткувати ПДВ

Вісник ДФСУ

Пунктами 186.2-186.4 ст. 186 розділу V ПКУ визначено категорії послуг, місце постачання яких визначається залежно від місця реєстрації постачальника або отримувача відповідних послуг або від місця фактичного надання відповідних послуг. Відповідно до 186.4 ст. 186 розділу V ПКУ, місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у підпунктах 186.2 і 186.3 статті 186 ПКУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Порядку обміну е-документами з контролюючими органами плануються зміни".

Місцем постачання послуг з надання в оренду (лізинг) рухомого майна, крім транспортних засобів та банківських сейфів, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання (підпункт "г" п.186.3 ст. 186 ПКУ).

Отже, порядок оподаткування ПДВ операцій платника податку з постачання послуг безпосередньо залежить від місця постачання таких послуг.

Враховуючи зазначене, місцем постачання послуг з оренди кінознімального та освітлювального устаткування вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання. При цьому у разі якщо отримувачем таких послуг є нерезидент, який не має в Україні постійного представництва, місце постачання таких послуг знаходитиметься поза межами митної території України, і обсяг таких послуг не включатиметься до об'єкта оподаткування ПДВ на підставі підпункту "б" п. 185.1 ст. 185 ПКУ.

Водночас місцем постачання послуг з оренди транспортних засобів є місце реєстрації постачальника таких послуг.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати