01 березня 2021, 15:37

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення непродуктивно використала третину держкоштів

Прес-служба Рахункової палати

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення непродуктивно використала третину виділених їй коштів — майже 97 млн грн. Про це свідчать результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Понад 300 млн грн бюджетних коштів на екстрену медицину використали неефективно та з порушеннями"

Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

Всього протягом 2018 − 9 місяців 2020 років Нацрада використала понад 284 млн грн, з них: непродуктивно – 96,5 млн грн, неекономно – 78 тис. грн та з порушенням вимог законодавства –1,45 млн грн. Із порушенням законодавства про публічні закупівлі здійснено закупівлі на суму 48,8 млн грн. Крім того, через управлінські недоліки не використано частини відкритих асигнувань у сумі майже 6,4 млн грн та недоотримано в дохід бюджету – 4,4 тис. гривень.

Нацрада також не забезпечила ефективне та прозоре здійснення закупівель, а окремі порушення законодавства у сфері публічних закупівель були системними. Загалом, з порушеннями законодавства здійснено закупівлі на загальну суму 48,8 млн грн.

Крім того, з 2019 року Нацрада не запровадила функціонування автоматизованого апаратно-програмного комплексу для офіційного моніторингу телерадіопрограм. Причина — постачальник обладнання поставив товар, що не відповідав умовам специфікації. Це призвело до тривалих судових тяжб. Непродуктивне використання бюджетних коштів в цій частині склало 96,5 тис. грн.

Не запровадження офіційного моніторингу телерадіопрограм негативно вплинуло і на виконання Національною радою визначених законодавством повноважень, зокрема, щодо забезпечення в повному обсязі нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги вимог законодавства у галузі телерадіомовлення. Виконання планових показників щодо прийняття регуляторних актів становить менше 50%.

При цьому, окремі суспільно важливі регуляторні акти не приймаються тривалий час без об’єктивних причин. Загалом, Нацрада забезпечила виконання результативних показників на рівні 52−57%.

Розміщений на офіційному сайті Нацради Державний реєстр суб’єктів інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення не містить визначеної законодавством повної інформації про суб’єктів інформаційної діяльності. Наразі цей реєстр використовується понад рік та є у відкритому доступі без застосування комплексної системи захисту інформації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати