04 січня 2021, 11:24

Національний банк готує нові правила ліцензування надавачів фінансових послуг

Прес-служба НБУ

Національний банк готує нове Положення про ліцензування надавачів фінансових послуг (страховиків, кредитних спілок, фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців). Документ змінить підходи до ліцензійних процедур на ринках небанківських фінансових послуг.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Національний банк оновив Стратегію валютних інтервенцій"

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Нове Положення передбачатиме суттєве оновлення ліцензійних умов, а також дозвільних процедур:

  • видачі ліцензії надавачам послуг;
  • погодження набуття істотної участі, зокрема оцінки ділової репутації власників установ;
  • оцінки відповідності кваліфікаційним вимогам керівників установ;
  • оцінки фінансового стану установи та її власників;
  • порядок внесення інформації у Державний реєстр фінансових установ.

«Наше завдання – оптимізувати порядок реєстрації та ліцензування надавачів небанківських фінансових послуг. Окремі зміни, як-то скасування двоетапного порядку створення компаній, зменшення кількості ліцензій, полегшення виходу на ринок надійних, конкурентних та прозорих гравців, будуть запроваджені разом з новим законом. Утім, вже зараз ми готуємо цілковито оновлені ліцензійні умови та порядок ліцензування та реєстрації компаній.  Ми фокусуємо увагу на прозорості структури власності, оцінці бізнес-моделей компаній, якісному корпоративному управлінні та належному фінансовому стані учасників ринку», – зазначив директор Департаменту ліцензування Олександр Бевз.

«Нове Положення про ліцензування – одна з ключових складових загального процесу оновлення нормативно-правової бази з регулювання діяльності небанківських фінансових установ, який зараз знаходиться в активній фазі. Завдяки новим підходам, закладеним у законодавство з регулювання ринків небанківських фінансових послуг, що почало діяти з 1 липня цього року, зокрема принципам пропорційності та орієнтування на ступінь ризику, який несе у своїй діяльності установа, небанківський фінансовий ринок має вийти на якісно новий рівень надання фінансових послуг та взаємодії з регулятором», – наголосила Директор Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ Ольга Гурбич.

Проєкт Положення про ліцензування Національний банк планує оприлюднити для громадського обговорення у І кварталі 2021 року. Зазначається, що у результаті затвердження нового Положення діючим компаніям не потрібно буде проходити процедуру переліцензування, а всі дозвільні документи залишаться чинними.

Нагадаємо, Національний банк врегулював порядок контролю за бюро кредитних історій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати