08 грудня 2022, 17:05

Нацбанк України зберіг облікову ставку на рівні 25%

Пресслужба НБУ

Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних, а також підвищити вимоги до обов’язкових резервів банків. Про це повідомила пресслужба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В НБУ розповіли, як банківська система готується до блекауту".

На думку НБУ, це сприятиме посиленню монетарної трансмісії, підтриманню курсової стабільності та поступовому зниженню інфляції у 2023 році.

Водночас зростання споживчих цін в Україні, за підсумками жовтня, пришвидшилося до 26,6% у річному вимірі. За попередніми оцінками НБУ, у листопаді інфляція надалі зростала, але нижчими темпами, ніж передбачалося в жовтневому прогнозі.

Нацбанк заявив, що основними чинниками прискорення інфляції залишаються наслідки воєнних дій та окупації окремих регіонів України, що впливає на збільшення виробничих витрат бізнесу та призводить до дефіциту окремої продукції. Посилення російських терактів проти критичної інфраструктури України, зокрема об’єктів енергетики, ускладнює економічну активність у різних секторах - від металургії до харчової промисловості, тваринництва та сфери послуг.

Однак у НБУ зазначили, що загальна динаміка інфляції залишається контрольованою та дещо нижчою, ніж траєкторія жовтневого макроекономічного прогнозу НБУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати