26 липня 2021, 10:46

НАБУ впроваджує інновації задля підвищення ефективності досудового розслідування

Пресслужба НАБУ

Переведення кримінального провадження в електронний формат, застосування методики процесуального інтерв’ю та стандартизація досудового розслідування — інновації кримінального процесу, які активно впроваджуються в Національному бюро. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АРМА за півроку розшукало активи на 7,2 мільярда гривень"

Про це повідомляє пресслужба НАБУ. 

"Ідея створення практичного посібника «Стандарти досудового розслідування» виникла тоді, коли ми дійшли до думки: як оцінити затримання і зрозуміти, що воно здійснено законне, — зауважив Юрій Бєлоусов, начальник департаменту Офісу Генерального прокурора, один зі співавторів Стандартів. — У Стандартах закладено збалансований та обґрунтований підхід до застосування КПК, проведено чіткий розподіл ролей та функцій цих професійних учасників кримінального провадження".

До авторського колективу також увійшли детективи НАБУ, представники прокуратури, Національної поліції, НАЗК та експертного середовища. Мета посібника — чітко розмежувати ролі слідчого/детектива та прокурора на етапі досудового розслідування: прокурор орієнтує процес збору доказів, враховуючи судову перспективу; слідчий/детектив відповідає за реконструкцію подій та організацію процесу збору доказів.

"Ми також розробили мобільний застосунок, який можна завантажити для iOS та Android. Таким чином учасники кримінального провадження можуть у будь-який момент отримати доступ до інформації, яка їм потрібна. У додатку є можливість обрати роль —слідчий, прокурор, слідчий суддя —і завантажити зразки всіх процесуальних документів, які потрібно підготувати на кожному з етапів досудового розслідування", — зазначив Денис Гюльмагомедов, керівник відділу детективів Національного бюро.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати