19 листопада 2019, 11:26

Набрали чинності зміни до Закону "Про запобігання корупції"

Прес-служба Мін'юсту

18.10.2019 р. набрав чинності Закон України від 02.10.2019 р. №140-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції", яким, зокрема, вносяться деякі зміни до Закону України "Про запобігання корупції".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроект №2271 є загрозою незалежності суддів, - висновок ВРП".

Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.

Так, вказаним Законом розширено перелік суб’єктів, на яких поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", і відтепер до них належать особи, які займають посади патронатної служби, визначені Законом України "Про державну службу", крім осіб, які виконують свої обов’язки на громадських засадах (п. "ї" ч. 1 ст. 3 Закону).

Також у новій редакції викладено поняття "близькі особи". Відповідно до нової редакції Закону, близькими особами є члени сім’ї суб’єкта, зазначеного у ч. 1 ст. 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта.

Крім того, у визначенні поняття "близькі особи" вживається термін "члени сім’ї", який також зазнав змін у зв’язку із прийняттям вказаного Закону. Згідно із змінами, до членів сім’ї відносяться:

  • особа, яка перебуває у шлюбі із суб’єктом, зазначеним у ч. 1 ст. 3 цього Закону, та діти зазначеного суб’єкта до досягнення ними повноліття - незалежно від спільного проживання із суб’єктом;
  • будь-які особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом, зазначеним у ч. 1 ст. 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у т.ч. особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Відповідно до нової редакції Закону, близькими особами є члени сім’ї суб’єкта, зазначеного у ч. 1 ст. 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта.

Нагадаємо, до Ради внесли законопроект про легалізацію криптовалюти.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати