10 червня 2021, 18:42

НААУ закликає ВР ухвалити законопроєкт №3602 про уточнення антикорупційного законодавства щодо членів КДКА

Пресслужба НААУ

НААУ звернулася до Голови Верховної Ради з проханням розглянути на найближчому пленарному тижні законопроект №3602, який прибирає правову невизначеність щодо обов’язку подання декларацій для адвокатів, обраних до складу КДКА і ВКДКА. Відповідний лист направила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді рекомендують дозволити адвокатам носити травматичну зброю"

Про це повідомляє пресслужба НААУ.

«НААУ підтримує напрацьований до 2 читання проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо уточнення переліку осіб, які входять до складу конкурсних, дисциплінарних комісій недержавних організацій професійного самоврядування (саморегулювання) для цілей фінансового контролю (реєстр. № 3602), яким пропонується комплексний та системний підхід для вирішення питання щодо фінансового контролю даної категорії осіб та усуває існуючу правову невизначеність.

Самоврядний незалежний інститут адвокатури розраховує на Вашу підтримку щодо прискореного розгляду та очікує на прийняття в цілому законопроекту реєстр.№ 3602 на пленарному тижні Верховної Ради України, що відбудеться у період з 15-18 червня 2021 року», - ідеться у листі.

Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики у березні розглянув на своєму засіданні зауваження та пропозиції, що надійшли від суб’єктів  законодавчої ініціативи до проекту Закону України про внесення змін до частини п’ятої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (реєстр.№ 3602), прийнятого Верховною Радою України 05.03.2021 (Постанова Верховної Ради України № 1330-DQ за основу із скороченням строку його підготовки до другого читання.

Рада адвокатів України у рішеннях №30 і 31 вказувала на те, що розширене тлумачення Закону України «Про запобігання корупції» в частині віднесення Голови, членів кваліфікаційно- дисциплінарної комісії адвокатури, Голови та членів Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури до суб’єктів, визначених підпунктом «в» пункту частини першої статті 3 вказаного Закону, суперечить принципу правової визначеності, який є складовою принципу верховенства права та може розцінюватися як втручання в роботу недержавних професійних самоврядних організацій.

НААУ наголошує про те, що дія розділу VII Закону України «Про запобігання корупції» не поширюється на осіб, які входять до складу конкурсних, дисциплінарних, атестаційних комісій недержавних організацій професійного самоврядування (саморегулювання) і при цьому не є особами, зазначеними у пункті підпунктах «а», «в», пункту 2 частини першої статі 3 вказаного Закону.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати