28 грудня 2022, 10:47

НААУ вийшла з Меморандуму про співпрацю з Координаційним центром з надання правової допомоги

НААУ

Відповідне рішення рішення на позачерговому засідання 27 грудня 2022 року прийняла Рада адвокатів України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


07 березня 2019 року між Національною асоціацією адвокатів України та Координаційним центром з надання правової допомоги було укладено Меморандум про співпрацю. Вказаний Меморандум було укладено з метою налагодження взаємодії між НААУ і КЦ з питань досягнення високого рівня якості правової допомоги, яка надається адвокатами.

"НААУ протягом всього часу дії Меморандуму виконувала взяті на себе зобов’язання: Координаційний центр з надання правової допомоги, регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги були наділені статусом оператора з підвищення кваліфікації адвокатів; для них створено ексклюзивні сприятливі умови для здійснення цієї діяльності.

На противагу, Координаційний центр з надання правової допомоги у питаннях інформаційної взаємодії та підвищення кваліфікації погодженої Меморандумом позиції не зайняв: ні інформаційної, ні іншої співпраці наразі немає. НААУ фактично відсторонена від усіх процесів, що пов’язані із забезпеченням якості безоплатної вторинної правової допомоги і забезпечуються КЦ: починаючи від проведення конкурсів з відбору адвокатів, закінчуючи розробкою стандартів надання ними безоплатної правової допомоги", - заявляють в НААУ.

"Координаційній центр не просто не бачить НААУ партнером у питаннях навчання адвокатів, як це передбачено Меморандумом та випливає із зобов’язань держави. Адвокатуру системно усувають від цього процесу в системі БПД, натомість залучають замість НААУ державні органи. Наприклад, в межах Меморандуму між КЦ і департаментом Міністерства оборони України, навчальні програми та навіть алгоритми захисту для адвокатів будуть розробляти ці два державні суб’єкти", - зазначила на засіданні РАУ Голова Комітету з питань БПД, що діє в складі НААУ Оксана Каденко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати