02 червня 2020, 10:01

На яких принципах формуються команди в аудиторських фірмах

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Команда – це окремий елемент у механізмі функціонування аудиторської фірми. Командна робота передбачає діяльність групи людей, яка зосереджена на виконанні конкретного завдання й будується за певними принципами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Коронакриза негативно впливає на психічне здоров’я клієнтів".

Про це зазначають у ПАБУ.

Як зазначається, формування цілей – основний принцип командоутворення. Його особливість полягає в колективності мети. Будь-які поставлені в індивідуальному порядку завдання повинні вести до досягнення загальної цілі. Доцільно ставити конкретні, які не потребують додаткових роз’яснень, завдання. Їх виконання гарантує максимальну результативність, полегшує спілкування і мінімізує виникнення конфліктів.

Так, основна мета створення і згуртування команди – досягти тісної та плідної співпраці всіх її членів разом. Усі завдання повинні вирішуватися колективно. Командна робота зобов’язує враховувати особливості один одного, вчитися "вливатися" в колектив.

Кожен у команді повинен усвідомлювати, що саме від його внеску залежить загальний командний результат. За такого підходу підвищується ймовірність успішної реалізації проєкту, кожен буде максимально застосовувати всі свої навички та вміння. Також не скасовується значення фактора суперництва. Жоден член колективу не хоче бути тим, хто зазнав поразки і здався, або ризикувати розміром заохочення чи участю в команді.

До якої б сфери не належала командна діяльність, бажано спрямувати її на підвищення показників і групової роботи команди, і індивідуальних кожного її учасника. Тільки команда, яка розвивається професійно, здатна швидко досягати мети, поліпшувати результати і переходити на наступний рівень. Слід продумати способи для демонстрації членам команди рівня їхнього розвитку, такі як тести, випробування тощо. Почуття спроможності й видимий прогрес додадуть команді сил для якнайшвидшого досягнення мети.

До будь-якого проєкту можна підійти креативно, застосовуючи нестандартні рішення й прийоми. Інколи саме це допомагає навіть рутинну роботу виконувати натхненно та більш продуктивно. Окрім того, креативність допомагає оптимізувати процеси роботи над завданням, що може принести свої дивіденди для команди у формі заохочень.

Таким чином, продуктивність функціонування команди залежить від тривалості її існування. У згуртованому колективі спрацьованість і професіоналізм наближаються до максимуму. Однак багато команд створюються стихійно для виконання конкретного завдання. Як показує практика, злагоджені команди ефективні для вирішення довгострокових завдань і на більш тривалий час.

Актуально:

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати