16 грудня 2025, 16:55

На Прикарпатті викрито схему заволодіння понад 71 млн грн бюджетних коштів

Пресслужба ОГП

За процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури правоохоронці викрили масштабну схему незаконного заволодіння бюджетними коштами у сфері теплопостачання. Про це повідомили в ОГП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАБУ та САП викривають масштабну корупційну схему в енергетичній сфері"

За даними слідства, четверо мешканців області — засновники та службові особи низки підприємств, що займалися виробництвом і транспортуванням теплової енергії, зловживаючи домінуючим становищем на ринку, штучно впливали на формування тарифів.

Як зазначається, вони подавали до уповноважених органів економічно необґрунтовані розрахунки, завищували витрати та занижували реальні показники втрат теплової енергії.

У прокуратурі також наголосили, що на підставі таких розрахунків встановлювалися завищені тарифи для постачання теплової енергії державному міському підприємству, що призвело до отримання надприбутків за рахунок коштів місцевого бюджету. Упродовж 2021–2023 років державі завдано збитків на суму понад 71 млн грн.

Під час досудового розслідування проведено дев’ять обшуків, у ході яких вилучено електронні носії, мобільні телефони, фінансову документацію та чорнові записи, що підтверджують протиправну діяльність. Чотирьом особам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вина не буде доведена в законному порядку та встановлена обвинувальним вироком суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати