01 вересня 2021, 12:16

На обслуговування держборгу в I півріччі 2021 р. спрямовано кожну восьму гривню доходів

Пресслужба Рахункової палати

На обслуговування державного боргу в першому півріччі 2021 року спрямовано кожну восьму гривню доходів державного бюджету.  Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, презентуючи Висновок про результати аналізу виконання закону про Державний бюджет України на 2021 рік у першому півріччі, повідомляє пресслужба Рахункової палати.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рахункова палата: Пенсіонерам з окупованих територій заборгували 83 млрд грн"

«Загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу зменшився на 38 млрд грн, або 1,5 %, – до 2 трлн 514 млрд грн, унаслідок ревальвації гривні до іноземних валют, в яких номіновано борг. При цьому витрати на погашення й обслуговування боргу, порівняно з відповідним періодом 2020 року, збільшилися на 44 % і становили понад 36 % здійснених у першому півріччі цього року витрат держбюджету», - зауважив Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан також наголосив, що державний бюджет протягом першого півріччя виконувався в умовах відновлення економічного зростання. «На жаль, його показник менший, ніж уряд прогнозував на цей рік. Із позитиву, хочу відмітити, що план доходів загального фонду держбюджету на перше півріччя з урахуванням внесених змін перевиконано на 23,7 млрд грн або майже на 5%», - додав Голова Рахункової палати.

За його словами, виконанню доходів державного бюджету сприяло зростання на 4,3 млрд грн (27%) надміру сплачених до державного бюджету податків, зборів, платежів з початку року, в першу чергу за рахунок надміру сплаченого податку на прибуток підприємств та організацій, які перебувають у власності держави. Водночас, на 3,7 млрд грн (4,4%) зріс податковий борг платників податків перед державним бюджетом (в основному добувна, переробна промисловості) і на 1,5 млрд грн (8,4%) зменшився залишок невідшкодованого платникам ПДВ. Порівняно з відповідним періодом попереднього року доходи держбюджету збільшилися на 73 млрд грн (14 %).

«Водночас, на жаль, видатки загального фонду державного бюджету в першому півріччі на 44,3 млрд грн, або 7,3 %, менше плану на звітний період», - додав Валерій Пацкан.

Крім того, підкреслив він, менше плану видатки держбюджету на надання трансфертів місцевим бюджетам майже на 5,1 млрд грн (6%). Це зумовлено тим, що не розпочато перерахування субвенцій за 10-ма бюджетними програмами на суму 748 млн грн та видатки на надання субвенцій за 8-ма бюджетними програмами на суму 4,3 млрд грн менші плану.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати