07 липня 2026, 16:21

МВТН і е-лікарняні: МОЗ роз’яснило повноваження приватних лікарів

Міністерство охорони здоров’я України

Міністерство охорони здоров’я пояснило, що медичні висновки про тимчасову непрацездатність можуть формувати не лише лікарі комунальних закладів, а й лікарі приватних клінік та лікарі-ФОП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Службове житло для медиків: Уряд скасував вимогу щодо стажу роботи"

У МОЗ зазначили, що серед пацієнтів і медичних працівників досі трапляється хибне переконання, що медичні висновки про тимчасову непрацездатність, на підставі яких формується е-лікарняний, можуть створювати лише лікарі комунальних закладів або закладів, які мають договір з НСЗУ. У міністерстві наголосили, що це не так.

Право і можливість формувати МВТН визначаються не формою власності закладу та не наявністю договору з НСЗУ. Відповідно до Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність, МВТН має сформувати лікуючий лікар, який:

  • надає медичну допомогу пацієнту;
  • провів експертизу тимчасової втрати працездатності;
  • займає посаду, передбачену Порядком;
  • має відповідну лікарську спеціальність.

Отже, лікар приватної клініки або лікар, який провадить медичну практику як ФОП, має такі самі повноваження щодо формування МВТН, як і лікар державного чи комунального закладу.

Водночас лікар має відповідати вимогам Порядку. У МОЗ також нагадали, що відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики всі ліцензіати зобов’язані зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я та забезпечити використання її функціональних можливостей у випадках, визначених законодавством як обов’язкові. Зокрема, в ЕСОЗ обов’язково ведуться:

  • медичні висновки про тимчасову непрацездатність;
  • медичні висновки про народження;
  • електронні рецепти у випадках, визначених законодавством;
  • медичні записи, на підставі яких формуються МВТН та е-рецепти;
  • електронні направлення та інші записи, для яких законодавством встановлено обов’язкове внесення до ЕСОЗ.

Ці вимоги однаково поширюються на державні, комунальні та приватні заклади охорони здоров’я, а також на лікарів-ФОП. Наявність чи відсутність договору з НСЗУ на ці вимоги не впливає.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати