17 червня 2015, 17:45

МВФ нагадав Україні про скасування податкових пільг агровиробникам з 2016 року

Інтерфакс-Україна

Міжнародний валютний фонд чекає від України виконання передбачених меморандумом зобов'язань української влади із переведення сільгосптоваровиробників на загальну систему оподаткування з 1 січня 2016 року. Про це висловився постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше на засіданні парламентського комітету з питань аграрної політики і земельних відносин у середу, повідомляє Інтерфакс-Україна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


"У нас є поточний проект меморандуму, який є основою для другого траншу. І як було справедливо сказано, це ті зобов'язання, які узяв на себе уряд. І одне з цих зобов'язань торкається системи ПДВ в сільському господарстві", - сказав він.

Він уточнив, що, згідно з меморандумом, до вересня в парламенті має бути зареєстрований законопроект з відповідними змінами до Податкового кодексу.

"Сільське господарство генерує 10% ВВП, але з точки зору податкових надходжень, воно генерує тільки 1%, і це через спецрежим", - додав Ж.Ваше.

Постійний представник МВФ в Україні пояснив, що в умовах воєнного конфлікту на сході країни і переговорів з кредиторами з реструктуризації зовнішньої позики такий крок є важливим для держави.

Він також повідомив, що обсяг податкових пільг для агровиробників у спец режимі оподаткування оцінюється в 30 млрд грн.

За словами Ж.Ваше, українські аграрії конкурують у світі з країнами, в яких сільгоспвиробництво взагалі не субсидується, наприклад, Чилі та Новою Зеландією.

Заступник міністра фінансів Олена Макєєва повідомила, що її відомство готове розробити адресну систему дотацій для аграріїв.

"З метою надання такої підтримки доцільним є закріплення на законодавчому рівні системи цільових дотацій. Це узгоджується з європейським досвідом", - сказала вона на засіданні комітету.

Водночас перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Ярослав Краснопольський виступив проти скасування пільг із 2016 року.

"Перехід на загальну систему оподаткування забирає у нас останню, хоч і не пряму, підтримку, яка в нас є", - зазначив він.

Мінагропрод наполягає на збереженні податкових пільг із ПДВ до 2018 року, як це передбачено коаліційною угодою.

Як повідомлялося, в меморандумі МВФ українська влада узяла на себе зобов'язання перевести аграріїв на загальну систему стягування ПДВ з 2016 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати