31 травня 2024, 16:36

МОЗ розпочало проведення клінічних аудитів допомоги при інсульті: деталі

Пресслужба МОЗ України

Експертні групи МОЗ України за технічної підтримки Бюро ВООЗ в Україні розпочали проведення клінічних аудитів закладів охорони здоров'я, зокрема центрів екстреної медичної допомоги та лікарень з надання допомоги пацієнтам при гострих мозкових інсультах. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "16 обласних бюро судмедекспертизи перейшли до сфери управління МОЗ".

Як зазначається, до моніторингу включені заклади охорони здоров’я різного рівня (надкластерні, кластерні та загальні лікарні) в пʼяти регіонах країни: Київській, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській та Черкаській областях.  

У МОЗ повідомили, що клінічний аудит – ініціатива, яка дозволить виявити недоліки у наданні медичної допомоги на догоспітальному та госпітальному етапах, встановити відповідність надання медичної допомоги  чинним національним галузевим стандартам, а також міжнародним стандартам та протоколам, вдосконалити процес лікування цієї небезпечної хвороби.

Так, підхід мультидисциплінарної комісії, до складу якої ввійшли фахівці різних профілів, зокрема лікарі-невропатологи, нейрохірурги, анестезіологи, медицини невідкладних станів, ґрунтується, вказали в МОЗ, на комплексній перевірці визначених стандартів протягом усього клінічного маршруту пацієнта з інсультом. Аудит проводиться шляхом аналізу відповідних даних з електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) у комплексі з проведенням моніторингових візитів. Окремо при аудиті беруть до уваги такі складові: 

  • наявність клінічного маршруту та клінічного протоколу для ішемічного інсульту/внутрішньомозкового крововиливу;
  • цілодобовий доступ до КТ або МРТ голови;
  • доступність неврологічної допомоги та нейрохірургічної експертизи; 
  • цілодобовий доступ для проведення лабораторних досліджень; 
  • наявність спеціалізованого інсультного відділення з відповідним обладнанням (прилади для моніторингу та додаткового кисню);
  • наявність мультидисциплінарної команди медиків.

За результатами проведення клінічних аудитів будуть сформовані звіти, які будуть містити дані про якість надання медичних послуг пацієнтам з інсультом від догоспітального до госпітального етапів лікування, включаючи структуру, процеси, втручання, результат лікування на момент виписки та рекомендації при виписці.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати