МОН оновило перелік експертів, які залучаються до проведення наукової та науково-технічної експертизи. Рішення ухвалено за результатами додаткового конкурсу, оголошеного наказом МОН від 9 липня 2025 року № 995, повідомила пресслужба МОН.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Президентські гранти для молодих учених зростають: уряд підтримав оновлені суми та правила конкурсу".
У МОН нагадали, що у 2024 році було відібрано і затверджено базу з приблизно 2000 експертів, але практика показала, що цієї кількості часто недостатньо для оперативного та якісного оцінювання значної кількості конкурсних заявок, особливо в окремих дефіцитних галузях.
"Водночас виявлено експертів, які неналежно виконували свої обов’язки. Саме тому МОН провело додатковий відбір через Національну електронну науково-інформаційну систему. За результатами аналізу ефективності роботи чинних експертів, 46 з них було вилучено з переліку, оскільки за останні роки вони не провели жодної експертизи, попри надходження проєктів до їхніх кабінетів", – ідеться в повідомленні.
Як зазначається, на додатковий конкурс подалося приблизно 300 фахівців. За результатами рейтингового оцінювання до переліку рекомендовано внести 281 нового експерта. Станом на сьогодні оновлена база експертів МОН налічує 2189 українських фахівців.



