07 квітня 2022, 17:07

Міжнародні резерви зросли до 28,1 млрд дол. США за підсумками березня

Пресслужба НБУ

Станом на 1 квітня 2022 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 28 107,5 млн дол. США.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Національний банк запустив сайт про роботу фінансової системи під час війни"

За підсумками березня вони зросли на 2% насамперед завдяки надходженню фінансування від міжнародних партнерів, яке компенсувало продаж валюти Національним банком та платежі з обслуговування державного боргу.

Загалом упродовж березня динаміку резервів визначали такі чинники:

  • по-перше, операції з управління державним боргом

Валютні надходження на користь уряду становили 3 274 млн дол. США. Зокрема, 1 006 млн СПЗ надійшли від МВФ (у межах Інструменту швидкого фінансування, RFI), 639 млн євро – від Європейського інвестиційного банку, 588 млн євро – від Європейського союзу, а також 111 млн дол. США та 312 млн євро – від Світового банку.

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 283 млн дол. США. З цієї суми 205 млн дол. США спрямовано на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП) та 44 млн дол. США – на обслуговування та погашення внутрішніх держоблігацій (ОВДП), номінованих у валюті.

Крім того, у березні Національний банк та Уряд України сплатили 680 млн дол. США на користь МВФ;

Після вторгнення російських загарбників на територію України з 24 лютого валютний ринок працює в режимі обмежень. Це важливо для захисту стабільності фінансової системи України, її надійного функціонування. З огляду на обмеження більшість операцій на валютному ринку в березні здійснювалися між банками та Національним банком.

Загалом у минулому місяці Національний банк продав на валютному ринку 2 476 млн дол. США й викупив 748 млн дол. США. Отже, чистий продаж валюти центробанком становить 1 728 млн дол. США;

  • по-третє, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). Минулого місяця їх вартість зменшилася на 28 млн дол. США

Дані про міжнародні резерви та ліквідність у іноземній валюті складаються та оприлюднюються щомісяця: 

  • не пізніше сьомого дня місяця, наступного за звітним, – попередні дані;
  • не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним, – уточнені дані.

Уточнені дані можна переглянути за посиланням.

Довідково

Дані щодо обсягу міжнародних резервів України наведено в еквіваленті до долара США. Ураховуючи складнощі з прогнозуванням макроекономічних показників через триваючу повномасштабну агресію росії на території України, Національний банк тимчасово утримується від публікації інформації щодо покриття резервами майбутнього імпорту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати